Sony'den Yeni Akıllı Gözlük: SmartEyeGlass

0
0
0
0
0
Sony'den CES 2015'te tanıtılan Attach adlı gözlükten farklı ve SmartEyeGlass adında yeni bir gözlük videosu yayınlandı.
Sony'nin CES 2015 fuarında tanıttığı akıllı gözlüğü Attach, fuarda dikkat çeken ürünlerden biriydi. Şimdi ise SmartEyeGlass adında yeni bir akıllı gözlüğün tanıtım videosu yayınlandı. (Büyük ihtimalle Attach adlı gözlüğün geliştirilmiş ve yeni ad verilmiş versiyonu olabilir. Fakat ayrı bir gözlük olma ihtimali de var)

Teknik özellik bakımından 0.23 inçlik 640 x 400 OLED Micro ekrana sahip cihaz Cortek-A7 tek çekirdekli işlemci barındırıyor. 77 gram ağırlığındaki saat 2 metreye kadar uzaklıktaki görüntüleri 16inçlik ekran gibi yansıtabiliyor.

3MP kamera bulunan SmartEyeGlass 400mAh bataryaya sahip. Ayrıca jiroskop, ivmeölçer, hız ölçer, kalp ritmi, adımsayar gibi sensörlere de sahip.Yan taraftaki dokunmatik panel sayesinde kontrol edilebilen gözlük için SDK'sı da yayınlandı. Robocop'a benzettiğim bir görüntü özelliği bulunan saat videodan anlaşılacağı üzere karşısındaki nesneyi ya da kişiyi tanıyarak bilgiler veriyor.

İşin garip tarafı videonun sonlarında ortaya çıkıyor. Yeni doğmuş bir bebeğin görüntüsünü koyan Sony, gözlük ekranında karşısındaki bebeğin kalp atış hızı gibi bilgilere yer vermiş.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0