Sony SmartBand 2'yi Tanıttı!

1
0
0
0
0
Sony'nin yeni akıllı bilekliği SmartBand 2 tanıtıldı.
Teknolojinin gelişmiş olduğu çağımızda telefon, tablet, bilgisayar gibi araçlar dışında birçok cihazları vücudumuzda taşıyabilmeye ve gerektiğinde bu cihazlardan faydalanabilmeye başladık. Akıllı saatler, akıllı gözlük, türlü akıllı giysi bunlara örnek.

Bu cihazlara bir ekleme de Sony'den geldi. Sony, 2.sini çıkartacağı SmartBand 2'yu bugün tanıttı. Aslında tam anlamıyla bir tanıtma olmasada belirli haber sitelerine cihazın bilgisi Sony tarafından verildi. İlk modeline göre SmartBand 2, ek olarak kalp ritmi ve nabız sayısı ölçebilecek.



Orijinalinde olduğu bileklik, elektronik aletlerin (çoğunlukla telefonların) bir uzantısı gibi çalışacak. Bağlantı kurmuş olduğu telefona gelen herhangi bir arama, mesaj veya bildirim durumunda kullanıcısının bileğine titreşim vererek onu uyaracak olan bileklik, aynı zamanda üzerinde bir takım LED ışık da taşıyor.

Hiçbir türlü ekranı olmayan ve alt tarafında bulunan küçük eklentisi hariç şık bir lastiğe benzeyen SmartBand 2, basitliği ve kullanışı ile kullanıcılarını rahat ve aynı zamanda kişisel gelişmelerinden haberdar etmek amacıyla tasarlanmış.



SmartBand 2'da bulunan yeni bir özellikle de cihaz kalp ritmi ve nabzınızı ölçerken aynı zamanda da koşmuş olduğunuz mesafe ve adım sayınız gibi istatistiklerinde kaydını bağlı olduğu cihaz üzerinden kullanıcısıyla paylaşacak. Sonuçta spor etkinlikleriyle birleştirmeyecekseniz kalp ritmi sayacı pek işinize yaramazdı değil mi?

SmartBand 2, Eylül ayında 60 ülkede satışa çıkacak ve fiyatı 119 Euro. Türkiye'de satışa sunulup sunulmayacağı hakkında bir bilgim yok fakat fiyatı Euro olarak verildiğine göre ülke içinden satın almak çokta zor olmaz.

Kaynak: AndroidPolice
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0