Sony'nin Akıllı Gözlüğü SmartEyeglass Satışa Çıktı

0
0
0
0
0
Sony'nin yeni akıllı gözlüğü olan SmartEyeglass, geliştirici sürümü olarak satışa çıktı. Biraz tuzlu bir fiyata alıcılarını ve meraklılarını bekliyor.
Sony'nin geçtiğimiz aylarda duyurduğu SmartEyeglass adındaki akıllı gözlüğüyle ilgili haberimizi size buradan duyurmuştuk. Artık tanıtım ve gelişme aşaması sona eren gözlük Developer Edition, yani geliştirici sürümü olarak satışa çıktı.

Wi-Fi, NFC ve Bluetooth desteği olan, 77gr ağırlığıyla dikkat çeken gözlükte jiroskop, ivmeölçer, pusula ve ışık sensörü bulunuyor. 150 saat kullanım ömrü sunan SmartEyeglass dahili 3MP kameraya sahip. Gözlük üzerinden bildirimleri, yol tarifini ve mesajlarınızı görmek için yerleştirilen 8bit ekran da biraz retro havası katmış.Resimde de görülen ve üzerinde Sony logosunu barındıran dokunmatik panele ve mikrofona sahip olan aparatı ise 44gr ağırlığıyla dikkat çekiyor. Gözlüğü ince yapabilmek adına sürekli bağlı olarak taşınması gereken bu aparata sahip olan gözlüğün bence en büyük dezavantajı bu olmuş. Çünkü gözlüğün menüsünde gezmek, sesli komut vermek, arama yapmak, yön tarifi almak gibi neredeyse her işleminiz için bu aparatı elinizde tutmanız gerekiyor.

Aşağıdaki videoda da yer verilen yakaya iliştirme durumu üse kocaman bir Sony rozeti takıp geziyormuş görüntüsü vermesi neticesinde hiç tarz görünmüyor (Bizimle değilsin Sony)

Bir de böyle bir dezavantaj ve eksi olarak gördüğüm ayrılmaz aparata sahip olan gözlüğün fiyatı Avrupa'da 670€, Amerika'da da $840 olarak belirlenmiş. Yani olur da Sony bir çılgınlık yapıp ülkemize getirirse "iPhone 6 Plus 128GB mı alsam? Yoksa Sony SmartEyeglass mı?" düşüncelerine kapılabilirsiniz.

Benim pek beğenmediğim (en azından önce çıkan Google Glass daha iyiydi sanki) cihaza ait yukarıda bahsi geçen videoyu izleyerek sizler de fikirlerinizi belirtebilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0