Spor Yaparken Telefon Taşıma Derdinin Çözümü, Bir Garip Tayt: Lume

0
0
0
0
0
Spor yaparken telefonunuzu nereye koyacağınız konusunda muhtemelen sizde zaman zaman sıkıntı yaşamışsınızdır. Ancak -giyerim derseniz- bu duruma çözüm olabilecek bir tayt mevcut.
Sağlıklı yaşamı kendine bir yaşam stili olarak benimseyen ve sporla içli dışlı olan herkesin en büyük sıkıntısı, sportif aktiviteleri yaparken mobil cihazlarını taşımada çektikleri sıkıntıdır. Spor salonuna götürsen rahat edemezsin, açık havada koşuya çıksan düşecek diye korkarsın vs.

Ancak bu duruma rağmen mobil cihaz üreticileri, pek çok uygulama geliştiricinin yardımı ile telefonları spor yaşamınıza uygun hale getirmeye çalışıyor. Akıllı telefonlarınız adımlarınızı sayıyor, yaktığınız kaloriyi hesaplıyor, hatta kalp-nabız ritimlerinizi bile ölçebiliyor.

Tabii bu özelliklere rağmen telefonlar spor aktivitelerinde pek fazla tercih edilmiyor. Fakat Kickstarter'da yürütülen bir proje, bu durumu değiştirebilir. Lume Lifestyle adlı teknoloji ile modayı birleştirmeye yönelik çalışmalarda bulunan küçük çaplı bir şirket, özellikle koşu esnasında giyilen özel bir tayt tasarladı.Aslında taytı özel kılan şeyi yapısı falan değil. Piyasadaki pek çok profesyonel spor kıyafetlerinde bulunan gerekli yapıya sahip olan taytı özel kılan şey, akıllı telefonunuz için özel bir cebe sahip oluşu.

Bacağınızın üst kısmına denk gelen şeffaf bir cebe sahip olan bu tayt, özel yapısı sayesinde de mesaj yazma ya da normal telefonunuzu kullanma gibi durumlarda herhangi dokunmatik bir problem de çıkarmıyor.
 

 
Kadınlara özel olarak üretilen taytın erkek modelleri de mevcut (tabii kim tercih eder orası ayrı). Kickstarter'da gerekli fonu bekleyen taytın fiyatı 88 dolar.

Kaynak: Mashable  
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0