Su Sporu Yapanlar İçin Özel Olarak Üretilmiş, Asla Su Geçirmeyen Akıllı Saat: Nixon Mission!

0
0
0
0
0
Sörfçüler için üretilmiş olan Nixon Mission, klasik akıllı saatlerin su geçirmez özelliğine "aşağıdan" bakarak gülümsüyor. Yaklaşık 100 metre aşağıdan...
Akıllı telefonlardan sonra en popüler cihaz olan akıllı saatler, şimdiden milyonlarca kullanıcıya ulaşmış durumda ve her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Akıllı telefonlarla neredeyse tamamen aynı özelliklere sahip olan bu cihazlar, akıllı telefonlarla birlikte çalışıyor ve telefondan farklı bir şekilde sürekli olarak derimizle temas ettiği için çeşitli sağlık ve spor uygulamaları içeriyor.

Genellikle spor yapan insanlar tarafından kullanılan bu cihazlar, maalesef bazı sporcular için uygun değil çünkü bazı insanlar akıllı saatlere göre "fazla ıslak" olan sporlarla ilgileniyorlar. Bunu değiştirmek amacıyla yeni bir akıllı saat üreten Nixon, "Mission" isimli akıllı saatini tanıttı. Akıllı saatlerin çoğunun su geçirmez olduğunu biliyorum ancak Mission, 1,5 metrede 30 dakika dayanabilen bu saatlerden çok daha dayanıklı. 100 metre derinliğe kadar su geçirmeyen akıllı saat, su dayanıklılık rekorunu Casio'nun Smart Outdoor Watch'un elinden aldı (50 metreye kadar dayanabiliyordu).Gorilla Glass cam teknolojisine sahip olan Mission, Qualcomm'un en yeni Snapdragon işlemcisiyle çalışıyor. Wear 2100 isimli bu işlemci önceki modelinden %30 daha küçük ve %25 daha az enerji harcıyor. 

Fiyatı ve piyasaya sürüleceği tarih hakkında herhangi bir açıklama yapılmayan akıllı saatin en geç 2016'nın sonuna kadar satışa sunulması bekleniyor.

Kaynak: TheVerge 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0