Tesla’nın CEO’su Elon Musk: Google Farkında Olmadan İnsanlığı Yok Edecek!

1
0
0
0
0
Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Google’ın yapay zeka üzerinde yaptığı çalışmalar nedeniyle insanlığın sonunu getirecek robotları üretmesinden korkuyor.
Elektrikli araçların seri şekilde üretilmesini sağlayarak otomobil dünyasında devrim yaratan Tesla’nın ve Amerikan uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in CEO’luk görevlerini üstlenen Elon Musk, Google’ın insanlığın sonunu getirecek yapay zeka çalışmalarından dolayı endişe duyduğunu dile getirdi. Bu endişesinin küresel çapta ses getirmesi adına bir de bildiri yayımlayan Musk, dünyanın çeşitli yerlerinden 1000’den fazla bilim insanı ve lider isimlerden imza topladı.

Google’ın kurucularından olan Larry Page’in, insanlığın bilerek sonunu getirecek bir robot üretmesini beklemediğini fakat farkında olmadan insanlığın geleceğini tehdit edecek bir şey üretebileceklerinden endişe ettiğini söyledi. Ayrıca bu korku sadece Musk’a ait değil, Bill Gates ve Stephen Hawking de aynı şekilde yapay zekanın tehlikeli olabileceğini belirten demeçler vermişlerdi. Tüm bunlara rağmen Google, bu sektördeki Boston Dynamics ve Meka gibi robot üretici şirketleri satın alarak yatırımlarını yapmaya devam ediyor. Dünyaca ünlü teknoloji devlerinin açıklamalarına karşılık olarak Larry Page ise bu düşüncelerin birer paranoyadan ibaret olduğunu ve insanlığın geleceğini olumlu yönde etkileyecek robot teknolojisinin görmezden gelinemeyeceğini savunuyor. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0