Türk Lise Öğrencileri Yapımı 3D Baskılı Sensörlü Baston Projesi Desteklerinizi Bekliyor

4
2
1
1
0
Daha önce haberimize konu olan "Üçüncü Göz" adlı Türk lise öğrencileri tarafından yapılan baston projesi IndieGoGo üzerinden desteklerinizi bekliyor.
Bursa/Gemlik'teki Hisar Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencileri tarafından geliştirilen Üçüncü Göz adlı sensörlü baston projesine daha önce bu haberimizde yer vermiştik. Oldukça kullanışlı olan ve görme engelli vatandaşlarımız için bir umut ışığı olabilecek bu proje özellikle 14-15 yaşlarındaki gençlerimiz tarafından ortaya atılmış ve üretilmiş olması da ayrı bir gurur kaynağı oluyor.Can Çolak ve Yasemin Genç adlı arkadaşlarımız tarafından hayata geçirilen bu proje, Serpil Korkmaz öğretmenimizin de gayretleri ve desteğiyle bir yerlere geldi. Akıllı baston olarak sizlere aktarabileceğimiz "Üçüncü Göz" adını alan bu proje için yer verdiğimiz haberimizde arkadaşlarımıza IndieGoGo ve Kickstarter gibi yerlere projelerini ekleyerek destek bulabileceklerini söylemiştik.Bu kardeşlerimizde bu önerimize kulak vererek IndieGoGo'da projelerini yayınlayarak şimdi bizlerden destek bekliyorlar.

Proje hakkında tekrar kısa bir bilgi vermek gerekirse; Bastonu kullanan görme engelli bireylerimiz kendilerine engel teşkil edecek bir nesne çıktığında baston içerisine yerleştirilmiş sensör tarafından titreşim ve ses ile uyarılacaklar, böylelikle nesneye yaklayan kullanıcı daha önceden hazırlıklı olabilecek ve herhangi bir kaza ya da düşme durumu minimuma indirilmiş olacak. Ayrıca titreşim özelliğinin de bulunması aynı zamanda duyma konusunda da güçlük çeken görme engellilerimizin düşünülmesi sonucunda eklendiğini belirtmiş olalım. (Detaylar; burada)
 


Şimdi ise bu kadar uğraşıp didinen kardeşlerimize destek olmak için bu bağlantı üzerinden destek sayfasına giderek 25.000 Dolar olarak belirlenen destek alt sınırına ulaşmalarını sağlayarak bu projenin seri üretim olarak hayata geçirilmesine katkıda bulunabilirsiniz.

İster 1 Dolar, ister 10 dolar, isterseniz 1000 Dolar gibi, yani bizim meşhur sözlerimizden "Gönlünüzden ne koparsa" ödeyerek bu arkadaşlarımıza destek olabilirsiniz.

 
4
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
4
2
1
1
0