UEFA Euro 2016, Sanal Gerçeklik Gözlükleriyle Takip Edilebilecek!

1
0
0
0
0
UEFA tarafından bu yaz düzenlenecek Euro 2016 turnuvası sanal gerçeklik gözlükleri ve 360 derecelik kameralar yardımıyla takip edilebilecek!
Bildiğiniz gibi Galatasaray'lı A Milli futbolcu Selçuk İnan'ın İzlanda'ya attığı son dakikalardaki muhteşem frikik golü ile Türkiye olarak da yer alacağımız UEFA Euro 2016 mücadelelerini merakla bekliyoruz. Tüm dünyada liglerin bitmek üzere olmasıyla heyecan katsayısı daha da artan bu organizasyonda birçok teknoloji meraklısının ilgisini çekebilecek bir gelişme ortaya çıktı.

Bilidğiniz gibi sanal gerçeklik noktasında ileride "tribündeymiş gibi maç izleme" durumunun olabileceğinden de bahsedilmişti. İşte bu rüyayı gerçekleştirmek isteyen ve Euro 2016'nın prestijini yükseltmek isteyen UEFA, Daily Mirror'ın haberine göre Nokia ile anlaşarak şirketin 360 derecelik çekim açısı sunan OZO kameralarından 12 adet satın aldı.Böylece bazı maçlarda (ki bunlar finaller kesinlikle olacaktır) sanal gerçeklik yayını da yapacak olan UEFA, böylece maç için Fransa'ya gidecemeyeck teknoloji ve futbol tutkunlarını evinde ya da iş yerinde stadyumlara taşıyacak. Ancak bu yayınların nereden yapılacağı şu an için bilinmiyor. Ama kişisel düşünceme göre büyük ihtimalle YouTube ya da Facebook gibi 360 derecelik videoları destekleyen platformlarda, ya da Oculus Store gibi sanal gerçeklik mağazalarından maç başı ücret karşılığında yayınlanabileceğini düşünüyorum.Şu anda resmi bir açıklama yok, eğer Fransız bir yayıncı kuruluş da bu yayını yüklenebilir. Fakat bu durumda Türkiye'de Euro 2016 yayınlarını yapacak Digiturk ve TRT açısından yeni bir VR kanal gelir mi onu da kestiremiyoruz. Bunu resmi açıklama sonrasında turnuva zamanı yaklaştıkça göreceğiz. Ancak evinde Google Cardboard türevleri, Gear VR ya da yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğü barındıran birçok kişi bu noktada fazlasıyla şanslı olacak gibi.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0