Vector'den 1 Aylık Batarya Ömrü Sunan Akıllı Saatler: Luna Ve Meridian

0
0
0
0
0
İlk olarak TAG Heuer tarafıntan tanıtılan akıllı saatin ardından Baselworld 2015 etkinliğinde bir de Vector tarafından 2 yeni akıllı saat tanıtıldı. Ama bu akıllı saatlerin çok önemli bir özelliği var; 1 ay batarya süresi!
Son zamanların teknoloji modası olan akıllı saatler gün geçtikçe çeşitlenmeye ve kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Bazıları birbirine benzemesine rağmen farklı farklı özellikler ve çeşitlilik sunan bu sektörde kullanıcılar kendileri için en uygun cihazı alıyorlar. Fakat bu kadar çeşitliliğe rağmen tek bir sorun devam ediyor: Batarya ömrü

Şimdiye kadar en fazla 2-3 güne kadar çıkabilen bu süre genellikle 1 gün ile kısıtlı. Hatta yoğun kullanımda ise 1 günü bile tamamlayamayan saatler verilecek onca paraya rağmen akşam kolunuzda sadece simsiyah ekranı olan şık bir aksesuar olarak kalabiliyor.Fakat Baselworld 2015'te tanıtılan Vector firmasına ait Luna ve Meridian modeli akıllı saatler bu anlayışı çok büyük bir yenilikle kıracak gibi duruyor.

Oldukça şık olan bu iki saatin en önemli özelliği ise tam şarj sonrası 1 ay batarya ömrüne sahip olması. Yani saatinizi şarj ettikten sonra akşamına çatır çatır çalışan, hatta 1 hafta sonra bile bana mısın demeyen bir batarya süresine sahip bu iki saati sırf bu özelliği için satın alacak binlerce belki de milyonlarca insan olacaktır.Kendi işletim sistemini kullanacak bu saatler hem Android hem iOS hem de Windows Phone desteği sayesinde işletim sistemi ayırt etmeden rahat bir kullanım sunacak. Firmaya göre de bu işletim sistemlerine sahip telefonlarla da tam uyum ile çalışacak Vector markalı saatler özellikle WP kullanıcılarının ilgisini çekeceğini düşünüyorum.Memory LCD denilen siyah-beyaz bir ekran kullanan Vector, batarya süresini özellikle bu ekrana borçlu. Ayrıca bildirim konusunda da mesajları, e-postaları, ajandayı ve aramaları gösteren saat 3. parti uygulamalarda ise Facebook da dahil birkaç uygulamayı destekliyor. Fakat bu desteklenen 3. parti uygulamasının arttırılacağı söyleniyor.Bildirimler konusunda bazı dezavantajları bulunan saatte, cihaza gelen bildirime 5 saniye içinde bakmazsanız bu bildirim ana ekrandan yok oluyor. Yani daha sonra saatinize baktığınızda bu bildirimi göremiyorsunuz. Fakat yan taraftaki butona basarak saatinizi açtığınızda ise geçmiş bildiriminiz görüntülenebiliyor.Satışa çıktığında toplam 20 uygulamayı destekleyeceğini söyleyen Vector yetkilileri ayrıca bu cihaz için ayrı bir uygulama mağazası açacaklar. Böylelikle eklenen yeni uygulamaları ve güncellemeleri bu mağaza üzerinden takip edebileceksiniz.

Bunun yanı sıra IFTT ile de anlaşan firma "Şunu olursa bunu yap" gibi özellikler de ekleyebileceğinizi söylüyor. Yani örnek vermek gerekirse uyandığımda kahve makinemi çalıştır şeklinde bir görev vererek saat sizin uyandığınızı hissettiğinde kahve makinanız ısınmaya başlayabilecek. Bu seçimleri sizin yapmanızı sağlayacak IFTT ile saatinize birçok yeni özellikler kazandırabileceksiniz.Şu anda bu adres üzerinden ön satış yapılan saatlerin Luna ve Meridian adında iki farklı modeli bulunuyor. Fakat Luna'nın da iki farklı kayış seçeneği bulunuyor. İsteğe göre seçebiliyorsunuz.

Yuvarlak tasarımlı olan Luna modeli için isterseniz daha sportif görünen naylon kayış seçeneği ya da isterseniz de deri kayış ile 349 Dolar ön satış fiyatıyla sipariş verebilirsiniz.

Kare ekrana sahip olan Meridian modeli ise sadece naylon kayış seçeneğine sahip ve 199 Dolar gibi gayet makul bir fiyattan ön satışta.Zevkinize göre de seçim şansı sunan firmanın eğer uygulama mağazasında iyi gelişmeler yapar ve IFTT özelliğini de güzelce kullanırsa önemli satış rakamları yakalayabileceğini düşünüyorum.

Sizler de bu saatler hakkındaki düşüncelerinizi ve diğer saatlere göre eksileri ve artılarını yorum kısmında paylaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0