​Xiaomi'den Sahibini Gittiği Her Yerde Takip Eden Drone

0
0
0
0
0
Xiaomi, yeni sistemi ile drone'ları evcil hayvanlara dönüştürüyor.
Mobil cihaz sektöründe başarılı işler yapan ve son dönemlerde Microsoft ile yakın ilişkiler içine giren Xiaomi, sektörde farklı alanlarda da boy göstermeye devam ediyor. Daha önceden Mi Band, Mi Band 1s ve Mi Band 2 olmak üzere, özellikler fiyatları ile son derece makul bileklikler çıkaran Xiaomi, şimdi de geliştirdiği drone'lar ile bilekliklerini entegre ediyor.

Xiaomi'nin geliştirdiği drone'da 'follow me' özelliği bulunmakta. Bu özellik, drone'un bağlantı kurduğu cihazı takip etmesine yarıyor. Daha önceden bu özelliğe sahip olan bazı drone'lar görmüştük. Fakat o drone'ların aksine Xiaomi'nin drone'u çok daha kompakt bir kullanım sistemi sunuyor. Drone'un sizi takip etmesi için yapmanız gereken tek şey Mi Band bilekliğinizi takmak.Sistem hakkında gerekli patentleri alan Xiaomi'nin drone'u Mi Band takan kişiyi sadece takip etmekle kalmıyor, kamerasını sürekli olarak bilekliğin bulunduğu yeri kaydedecek pozisyonda tutuyor. Böylece yaptığınız çeşitli etkinliklerde drone'unuz ile yukarıdan görüntü kaydı da yapabiliyorsunuz (sinema sektöründe bunun kaymağını çok yerler benden söylemesi).,

Patentin sunduğu şeylerden yola çıkarsak drone'un sadece takip etme işlemini yapmayacağını görebiliriz. Mi Band ile bağlantı kuracak olan drone, kişinin bilek hareketlerine göre manevralar yapabilecek bir sisteme de sahip. Örnek vermek gerekirse bu özellik şu şekilde kullanılabilir; bisiklet sürüyorsunuz ve drone sizi ön plandan kaydedecek şekilde takip ediyor. Bileğiniz ile yapacağınız daire hareketi sonrası drone konumunu değiştirerek takip işlemine sizin arkanızdan devam edebilir.Xiaomi'nin bu drone ile kullanıcıya sunacağı şeyler gerçekten sağlam durmakta. Bakalım geliştirilme aşamasından sonra karşımıza tam olarak nasıl bir drone çıkacak?

Kaynak: Gizchina
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0