Yeni Google Glass'ın Görünümü Belli Oldu!

0
0
0
0
0
Google'ın yeni aldığı patent ile birlikte ikinci nesil Google Glass'ın şekli belli oldu.
Giyilebilir cihazların bulunduğu sektör, gelecekte her insanın en az bir adet giyilebilir cihaza sahip olacağı tahmin edilmesinden dolayı günümüzün yükselişte olan sektörlerinden birisi. Bu sektörün geleceğini gören ve erkenden yatırım yapmak isteyen teknoloji devi Google, geçtiğimiz senelerde sektörün ilk giyilebilir cihazlarından olan Google Glass'ı tanıtmıştı. Google Glass, sahip olduğu özelliklere ve birçok reklam filminin çekilemesine ve rağmen bir türlü beklenilen başarıyı elde edemedi.

Fakat satışların beklenin altında olmasına rağmen Google, Google Glass'tan vazgeçmedi. Geçtiğimiz günlerde Google'ın bir patentinin açıklanmasıyla birlikte şirketin Google Glass'ın ikinci versiyonunu oldukça geliştireceği belli oldu. Patentte bulunan sistemle birlikte Google Glass, tek taraflı takılabilir bir hal alacak ve kulağınıza dolanacak.Kulağa dolanmasıyla birlikte alacağı desteği, minik ekranını kullanıcının gözünün önünde tutmak amacıyla kullanacak olan Google Glass, aynı zamanda kulağınıza yakın olan bu kısımda bir tür gelişmiş hoparlöre veya algılayıcıya sahip olabilir. Bu yenilikler ve yeni gelebilecek özellikler, Google'ın Ocak ayında Google Glass satışlarını durdurmasının ardından Google Glass'ı iş sektöründe kullanılacak bir cihaz yapacaklarını belirtmesiyle örtüşüyor.

Google Glass'ın geliştirilmesi amacıyla Amazon'dan mühendisler kiralamış olan Google, bakalım ürününün yeni halini bizlere nasıl sunacak.

Kaynak: TheNextWeb 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0