Yeni Nesil Akıllı Saatler Google Translate İle Çeviri Yapacak!

1
0
0
0
0
Yeni çıkacak olan akıllı saatler, Google Translate ile çeviri yapabilecek.
Dünya'da 7 milyardan fazla insan, 200'den fazla ülke ve kim bilir kaç adet farklı çeşit lehçeleri bulunan dil bulunuyor. Bu kadar fazla farklılığın olduğu bir gezegende, farklılıklardan dolayı bazen sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Kendi ülkemizin içinde bile farklı dil çeşitlerinden dolayı sıkıntılar yaşadığımız olmuştur, sonuçta çeşitliliğin bol olduğu bir ülkede, Türkiye'de yaşıyoruz. Bide bu olayı yabancı dil bilmeyen birisi olarak yurtdışında yaşadığınızı düşünün...

Yabancı dil elbette öğrenilmesi gereken birşey fakat insan her gideceği ülkeninde dilini öğrenemez elbette. Durum böyle olunca ortaya mobil cihazlara çeviri programı koyulması fikri çıktı, böylece insanlar dil öğrenmeyecek ve yanlarında bir tercüman varmışçasına rahat olabileceklerdi. Çeviri yapabilen robotlar ve mobil cihazlar, uzun yıllardır üzerinde çalışılan bir konu. Fakat dillerin çeşitliliğinden dolayı ulaşıması zor bir hedef.Google, bu konuda neslimizin en yeni taşınabilir cihazlarından olan akıllı saatlere bir ekleme yaptı. Halihazırda bulunan Google Translate programını akıllı saatlerin işletim sistemine uyarlayan Google, bu uygulamaya ek olarak akıllı saatlerin ses komutlarını anlayabilme özelliğini de uygulamaya ekledi. 

Google, bu özelliğin yanında saatlerin yüz tanıma teknolojini kullanarak saatin döndüğü tarafa göre tercüme edilen dili değiştirme özelliği de ekledi. Yani örneğin bir İngilizle konuşuyorsunuz ve akıllı saatinizi açıp çeviriyi Türkçe > İngilizce olarak ayarladınız. Konuşmanız bitti, saatinizi İngilize çeviriyorsunuz ve saat sizin yüzünüz dışında bir yüz algıladığı an çeviri seçeneğini otomatik olarak İngilizce > Türkçe olarak değiştiriyor. Böylece konuşmalara ara vermeden devam edebiliyor ve program oldukça pratik bir hal almış oluyor.Çeviri uygulaması, şimdilik Google Translate'de bulunan 90 dilin sadece 44'ü üzerinde işe yarıyor ve tabi ki Android işletim sistemi kullanan saatlerde bulunacak. Ayrıca uygulama, Google Translate'de olduğu gibi konuşulan dilin hangi dil olduğunu da otomatik olarak tespit edebiliyor. 

Kaynak: TheVerge
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0