Yeni Oculus Rift'in Fiyatı 200 Dolardan Fazla Olacak

0
0
0
0
0
Yeni Oculus Rift'in fiyatı hala belli olmuş değil. Ancak şirket başkan yardımcısı Nate Mitchell, fiyatın nasıl birşey olacağını az biraz kafamızda şekillendirdi.
Bu haftanın başında Oculus VR şirketi yeni Oculus Rift'i tanıtmış (buradan ulaşabilirsiniz), 2016'da piyasaya çıkacağını söylemiş ancak herhangi bir fiyat belirtilmemişti. Yinede şirketin başkan yardımcısı Nate Mitchell, yeni yüksek teknolojili cihazlarının 200 dolardan fazla olduğu açıklamış durumda.

Oculus'un çıktığı zamanda en büyük rakiplerinden biri olacak Samsung GearVR'ın fiyatı 200 dolar (tabi telefon olmadan kullanamıyorsunuz). Mitchell, yeni cihazlarının 200 dolar ya da aşağı bir fiyatta olma ihtimalinin bulunmadığını, ancak abartıldığı gibi 1000 dolar tarzı fiyatların da oldukça komik spekülasyonlar olduğunu söyledi.

       

Yeni Oculus'ün öncekilere göre daha pahalı olacağını söyleyen Mitchell, ancak ödenecek fiyatın yüksek teknolojili yeni ürüne değeceğini de sözlerine ekledi. Hatta Mitchell'in sözlerini direkt olarak aktaracak olursak şu şekilde; '' yeni cihaz biraz daha pahalı olacak, ancak bu size yüksek bir VR deneyimi sunan, uzun süredir beklediğiniz oyun tecrübesine kavuşmanızı sağlayan, yüksek teknolojili bir ürün olacak''. Ayrıca, Mitchell zamanla Oculus Rift'in şirket için maliyetinin de düşeceğini, böylece önümüzdeki yıllarda kullanıcılara daha ucuz ürünler sunulacağını da belirtti.

Mitchell'in bu konuda söyledikleri de şu şekilde; ''VR şu an için çok yeni bir teknoloji. Donanımsal maliyeti yüksek olduğundan fiyatı da doğru orantılı olarak yüksek. Ancak hem kullanıcıların, hem de sektöre giren şirketlerin sayısındaki artış, önümüzdeki yıllarda aynı kalitede daha ucuz maliyetle, daha ucuz ürünler getirecektir''.

       

Oculus Rift'in ulaşacağı kitlenin fazla olduğunu düşünen Mitchell, bu sebeple herkesin bütçe olarak karşılayabileceği bir cihaz sunmak istediklerini söylemekte. Bu konu hakkında da açıklamalarda bulunan Mitchell ''bizim için en önemli olan şey, herkesin karşılayabileceği, ekonomik bir cihaz sunmak. VR deneyiminin milyonlarca insana ulaşması bizim en büyük hedefimiz. Ve böyle büyük bir kitleyi hedef aldığımız için, ürünümüzün temel amaçlarından biri de ekonomik olması'' şeklinde açıklamalarda bulundu.


Oculus Rift'i çalıştırmak için gerekli bilgisayar özellikleri de önümüzdeki hafta açıklanacak. Geliştiriciler için sunulan Oculus Rift'in en son versiyonunun fiyatı da 350 dolar.

Peki siz Oculus Rift için ne kadar fiyatı gözden çıkarırsınız? Mitchell, 200 dolar üstü olacak demiş. Tahminleri alalım.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0