• Anasayfa
  • Mobil
  • Google, Instagram Kamerasına HDR ve Gece Modu Getirecek

Google, CameraX ile Instagram Kamerasına HDR ve Gece Modu Getirecek

10
3
2
0
0
Google, CameraX ile Instagram Kamerasına HDR ve Gece Modu Getirecek
Google tarafından duyurulan CameraX adlı kamera uygulaması geliştirme aracı, üçüncü parti kamera uygulamalarının uyumluluk sorunlarını ortadan kaldırırken uygulamaların kameranın tüm yeteneklerinden faydalanmasını sağlayacak.

Android telefon üreticileri, cihazlarında oldukça güçlü kamera donanımları kullanmaktadır fakat çoğu zaman kamera yazılımı, donanım ile eşit seviyede iyi olmaz. Pek çok Android kullanıcısı, fotoğraf çekimleri için üçüncü parti kamera uygulamalarına güvenir fakat kamera uygulamalarının da tüm cihazlarla %100 uyumlu çalıştığını söyleyemeyiz.

Google, CameraX adlı yeni API’ı ile uyumluluk sorunlarının aşılacağına inanıyor. CameraX sayesinde geliştiriciler, farklı cihaz bileşenleri için farklı uygulama senaryoları geliştirmek yerine uygulamanın telefon kameralarını nasıl kullanacakları konusunda ince ayar gerçekleştiriyorlar. Böylece uyumluluk sorunları minimuma inmiş oluyor.

Peki CameraX’in akıllı telefon kullanıcılarına faydaları ne olacak? Üçüncü parti kamera uygulamaları çok fazla filtre, efekt ve görüntü düzeltme gibi seçenekler sunar ama tüm cihazlarda stabil olarak çalışmaz. Dahili kamera uygulamaları ise çoğunlukla stabil çalışır fakat efekt, filtre ve düzeltme gibi konularda kullanıcıları kısıtlarlar.

CameraX aracı, geliştiricilerin dahili kamera uygulaması kadar kararlı çalışan üçüncü parti kamera uygulamaları geliştirmelerine olanak sağlayacak. Bir an için Instagram kamera uygulamasında cihazın HDR ya da Gece Modu özelliklerinden faydalanabildiğinizi düşünün. CameraX’in vadettiği gelişmeler tam olarak bu.

Kaynak : https://www.androidauthority.com/camera-apps-better-to-get-better-983902/
10
3
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
10
3
2
0
0