Google Hakkında Az Bilinen İlginç Gerçekler!

2
0
0
0
0
Arama devi Google hakkındaki ilginç bilgileri duyunca şaşıracaksınız...

İnternet devi Google bir günde bugünlere gelmedi... İlk kurulduğu günlerden bu yana çok uzun yol kateden şirket hakkında az bilinen 5 ilginç bilgiyi sizler için bir araya getirdik. İşte şaşrıtma garantili ilginç bilgiler....

Tüm Google 4GB'lık Hard Disk'lerde

Google ilk açıldığı dönemde 4 GB kapasiteli 10 sabit disk tüm ihtiyaçları karşılıyordu. Yani 40 GB. Günümüzde 4GB'lık kartlar bile mazi oldu.

Google'ın PageRank Sistemi Standarford Üniversitesini Zengin Etti!

Google'ın yaratıcılarından Larry Page'in Standford Üniversitesi öğrencisi olduğunu duymuşsunuzdur. Google'ın ilk arama algoritması PageRank sistemi üniversite patentli olduğu için eğitim kurumuna bugüne kadar milyonlarca dolar kaldı. Şu an Google sadece PageRank'i kullanmıyor ama Standford 

Don't Be Evil!

Google'ın neden sloganı yok demeyin. Şirket "Don't Be Evil!" (Şeytan Olma) sloganını gayri resmi olarak şirket içinde kullanıyor.

Saniyede Sadece 30 Sayfa!

Google'ın günümüzdeki hızına sakın aldanmayın. Arama motoru ilk yıllarında saniyede 30 - 50 sayfa indeksleyebiliyordu. Günümzde ise saniyenin 8'de 1'i kadar sürede 200 farklı faktöre göre milyonlarca sayfa listeleniyor.

Teknoloji Olup da Garaj Olmaz Mı? 

Dev teknoloji şirketlerinin "garaj projesi" olduğunu biliriz. Örneğin alaylı girişimi Apple'ın yanında Google daha bir akademik duruyor ama yine işin içinde garaj yok değil. Şirketin gerçek anlamdaki ilk sunucusu yerleşimi Menlo Park, California'da garajdan dönüştürülen bir alandı.

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0