Google Haritalar’a Chrome’daki ‘Gizli Pencere’ Özelliği Geliyor

9
5
2
1
1
Google, birkaç hafta içinde yayınlayacağı özellik ile Google Haritalar'da anonim bir şekilde konum arama ve yol tarifi almayı mümkün kılacak.

Kişisel verilerin gizliliği ile ilgili skandalların üst üste patlak vermesinin ardından teknoloji devleri, gizlilik ile ilgili özelliklerini geliştirmeye ve çok daha kullanıcı dostu servisler oluşturmaya devam ediyor. Google tarafından yapılan bir açıklamaya göre yakında Google Haritalar, gizli mod adında yeni bir özelliğe kavuşacak.

Google Haritalar’daki gizli mod, Chrome’da alışık olduğumuz gizli mod ile benzer işleve sahip olacak. Gizli modu aktif ettiğinizde Google Haritalar’da gerçekleştirdiğiniz hiçbir arama, aldığınız hiçbir yol tarifi Google konum verilerinize kaydedilmeyecek. Böylece servisi tamamen anonim bir şekilde kullanabileceksiniz.

Google Haritalar’ın gizli mod özelliğini açmak için sağ üstte bulunan profil resmine dokunmanız ve gizli modu aç seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Google Haritalar gizli mod özelliğinin hem iOS hem de Android platformuna yayınlanması bekleniyor ancak aynı anda mı yoksa sıra sıra mı yayınlanacağı şu an için bilinmiyor.

Kaynak : https://news.softpedia.com/news/google-to-release-incognito-mode-for-google-maps-525973.shtml
9
5
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
9
5
2
1
1