• Anasayfa
  • Mobil
  • Google Haritalar'a Profil Düzenleme Özelliği Geliyor

Google Haritalar'a Uygulama İçin Profil Düzenleme Özelliği Geliyor

8
1
0
0
0
Dünyanın en çok tercih edilen navigasyon servislerinden biri olan Google Haritalar, yeni bir özellikle daha karşımıza çıktı. İnternet devi Google, bundan sonra Haritalar’daki kullanıcı profillerinin Android uygulaması üzerinden düzenlenebileceğini duyurdu.

Google Haritalar, her ne kadar bünyesinde pek çok işlevsel özellik bulundursa da, kullanıcıların genel profil ayarlarını mobil uygulama üzerinden düzenlemelerine imkan tanımıyordu. Önceden yalnızca içerik katkısında bulunarak aldığınız Yerel Rehber puanlarını kontrol ediyordunuz; ancak adınızı ya da özgeçmişinizi düzenleyemiyordunuz. 

Neyse ki Google, bu önemli eksiği kapatıyor. Haritalar’ın Android versiyonu için yayınlanan yeni güncelleme, profiliniz üzerinde daha fazla kontrole sahip olmanızı sağlayacak. Hemen sol taraftaki bölümden “Profil” bölümüne tıklayarak, adınızı ve fotoğrafınızı düzenleyebilir, bir biyografi ekleyebilir veya içerik katkısında bulunduğunuz mekanların kimler tarafından görülebileceğini belirleyebilirsiniz. 

google maps yeni özellik

Google, söz konusu özelliği uygulamaya eklemiş olsa da henüz kullanıma sunmuş değil. Bu nedenle Google Haritalar uygulamasını son sürümüne güncelemiş olsanız dahi profil düzenleme özelliğini kullanamayacaksınız.

Google maps

Ayrıca iOS kullanıcılarının bu yenilikten ne zaman faydalanacağı hakkında da henüz bir açıklama yapılmadı; ancak söz konusu özelliğin yakın zaman sonra tüm Android ve iOS kullanıcıları için yayınlanması bekleniyor. 

Son dönemde yaptığı yeniliklerle platformu çok daha işlevsel bir yer haline getiren Google, merakla beklenen Gizli Mod özelliğini geçtiğimiz haftalarda Android kullanıcılara sunmuştu. Yeni modu etkinleştirmek için profil resminize dokunmanız ve karşınıza çıkacak Gizli Mod seçeneğine tıklamanız yeterli.

Kaynak : https://www.engadget.com/2019/11/10/google-maps-manage-public-profile/
8
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
1
0
0
0