Google Haritalar'a Karanlık Sokaklardan Geçmekten Kurtaracak Bir Özellik Geliyor

42
10
6
6
1
Google geliştiricileri, "Haritalar" uygulamasının beta sürümünü güncelledi. Güncelleme, uygulamaya eklenecek olan fazlasıyla etkili bir özelliği gösteriyor. Ancak söz konusu özelliğin kullanıcıların hizmetine ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor.

ABD merkezli teknoloji devi Google, tüketicilere pek çok konuda hizmet veriyor. Şirketin sunduğu hizmet ve uygulamalar, tüketicilerin hemen her işlemlerini Google aracılığıyla yapmalarına yardımcı oluyor. Şirketin dünya genelindeki en popüler hizmetlerinden bir tanesi de "Google Haritalar". Bu hizmet şimdi ise, bugüne dek hiç görülmemiş bir özellik kazanmak üzere.

Google Haritalar'ın yeni özelliği, uygulamanın "v10.31.0" kodlu beta sürümünde ortaya çıktı. Hizmet, aslına bakacak olursak fazlasıyla işlevsel bir yapıya sahipti ancak bir süre sonra tüm kullanıcıların hizmetine sunulacak bu yeni özellik, kullanıcılar için bambaşka bir Google Haritalar deneyiminin kapılarını aralayacak. Çünkü Google Haritalar'ın yeni özelliği, tüketicilerin hem güvenliklerini sağlıyor hem de yeni yerler keşfetmesine yardımcı olabiliyor.

Google Haritalar

Google Haritalar'ın yeni özelliği, belirli bir konumdaki daha parlak cadde ve sokakları gösteriyor. Şöyle ki; diyelim ki gecenin bir yarısı yolda yürüyorsunuz ve yürüdüğünüz yerden çok da emin değilsiniz. Google Haritalar'ın yeni özelliği, bulunduğunuz yere yakın olan sokak ve caddeler analiz ediliyor ve sizi, aydınlatmaları daha iyi yapılmış olan yerlere yönlendiriyor. 

Söz konusu özellik, yeni yerler keşfetmek için ve gece araç kullanan kişiler için de avantajlar sağlıyor. Çünkü daha önce hiç gitmediğiniz bir yerdeyseniz ve yakınlarınızda parlak bir bölge varsa, burasının bir merkez olması çok muhtemel ve böylelikle yeni bir yer keşfedebiliyorsunuz. Google Haritalar'ın yeni özelliği, tüketicileri ciddi anlamda etkileyecek gibi görünüyor.

Google Haritalar

Google Haritalar'ın yeni özelliğinin, sokak ışıklarının verilerini nasıl toplayacağı şu an için bilinmiyor. Ayrıca bu özelliğin kullanıcıların hizmetine ne zaman sunulacağı da belirsizliğini koruyor. Ancak özelliğin, öncelikle Hindistan'da test edileceği, ardından da tüm dünyadaki Google Haritalar kullanıcılarına sunulacağı biliniyor.

Kaynak : https://bgr.com/2019/12/05/google-maps-features-leaked-lighting-layer-to-increase-user-safety/
42
10
6
6
1
Emoji İle Tepki Ver
42
10
6
6
1