• Anasayfa
  • Sektörel
  • Google’ın İlk Kurulduğu Yıllarda Çalışanları Kimlerdi?

Google’ın İlk Kurulduğu Yıllarda Çalışanları Kimlerdi?

2
1
0
0
0
4 Eylül 1998 yılında kurulan Google’ın ilk zamanlarında kimle çalıştı ve bu kişiler şu anda ne yapıyorlar?

Bilmeyeni ıslak odunlar dövmek istediğimiz, dünyanın en büyük arama motoru olan Google’ın kurulduğu ilk yıllarda çalışmış 21 ünlü isimden ve bu isimlerin şu anki bulundukları konumlara bir bakalım dedik.

Marissa Mayer

Google’da 1999 - 2012 yıllarında çalışan yazılım mühendisi Marissa Mayer, Temmuz 2012’den beri Yahoo’nun CEO’luk görevini üstleniyor. Mayer’le ilgili daha önce dikkatinizi çekebilecek bir içerik hazırlamıştık, şuradan bakabilirsiniz.

Kendra DiGirolamo

Google’da 1999 - 2001 tarihleri arasında Reklam Satış Koordinatörü olarak çalışan DiGiralamo, şu an taze meyve satışı yaşan Driscoll isimli şirketin iş sistemleri analisti.

Larry Schwimmer

Google bünyesinde 1999 - 2005 yıllarında yazılım mühendisi olarak çalışan Schwimmer, Google Moon’u geliştiren ekibin başında yer alıyordu. Şu an ise bağımsız olark danışmanlık ve yaşam koçluğu yapıyor.

Jim Reese

1999 ve 2005 yılları arasında çalıştığı Google’da operasyon mühendisliği şefliğine kadar yükselen Reese, şimdilerde Harvard Medical School’da yönetim kurulu danışmanlığı yapıyor.

Gerald Aigner

Çalıştığı 1999 - 2006 yılları boyunca Google’ın tedarik zincirini yöneten Aigner, 2004 yılında Google’ın Zürih’teki ofisini kuran isimdi. Şu an Londra’da yaşayan Aigner, bağımsız internet profesyoneli olarak danışmanlık yapıyor.

Susan Wojcick

Google’ın 16. çalışanı olan Wojcicki, şirketin bünyesine 1999’da atım attı ve 2014 yılının başından itibaren de YouTube’un CEO’luk görevini yürütüyor.

Joan Braddi

Braddi de Google’a 1999 yılında katılan isimlerden. Şirkette çalışmaya devam eden Braddi, şu an Ürün Ortaklıklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı görevini yürütüyor.

Steve Schimmel

Google’da 1999 - 2004 yılları arasında çalışan ve şirketin 13. çalışanı olan Schimmel, çalıştığı dönemde İş Geliştirme bölümünde görev almıştı.

Omid Kordestani

1999 - 2015 yılları arasında çalışan, şirketin iş geliştirme faaliyetlerinden sorumlu üst düzey yöneticiliğine kadar yükselen Kordestani, Ekim 2015’ten beridir Twitter’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Salar Kamangar

Google’da 1999 yılında çalışmaya başlayan Kamangar, Wojcicki’den önce YouTube’un CEO’su idi. Şu an ise YouTube’un ürünlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı.

Urs Hölzle

1999 yılında çalışmaya başlayıp şirkette hala görev almayı sürdüren isimler arasında yer alan Hölzle, şu an Google’ın teknik altyapıdan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı görevinde.

Amit Patel

Google’ın gayrı resmi sloganı Don’t Be Evil (Kötü Olma) sözünü ilk kullanan isim olan Patel, şimdilerde ortak çalışma alanı konsepti Sunfire Office’in yöneticilerinden bir tanesi.

Harry Cheung

Ocak 1999’da mühendis olarak iş hayatına başlayan ve buradaki çalışma hayatını 2004 yılında sonlandıran Cheung’un lakabı ‘örümcek adam’ imiş. 

Heather Cairns

Şirkette 1998 ve 2005 yılları arasında çalışan ve Google’ın ilk 200 çalışanını işe alan isim olan Cairns, tahmin edebileceğiniz üzere İnsan Kaynakları Yöneticisi’ydi. 

Sergey Brin

1998 yılında Google’ı kuran iki isimden bir tanesi olan Brin, Ağustos 2015’te şirketin tüm faaliyetlerini çatısı altına topladığı Alphabet isimli şirketin Başkanı.

Larry Page

Brin’le birlikte Google’ı kuran bir diğer isim olan Page, şu an Alphabet’in CEO’su. 

Kaynak : http://teknoyo.com/googlein-ilk-calisanlari-simdi-ne-yapiyor/
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0