Google+ Kurumsal Versiyonuyla Geri Dönüyor: Google Currents ile Tanışın

8
4
3
1
0
Google, sosyal medya platformu Google+'ı bu ayın başında sonlandırmış olsa da kod tabanını hala saklıyor. Google+, emekliliğini yine aynı kod tabanını kullanan fakat kurumsal odaklı bir sistem olan Google Currents'ta geçirecek.

Sosyal medya tarafında istediğini bulamayan Google, Google+'ı kapatmak zorunda kalmıştı. Milyonlarca dolar yatırım yaptığı sistemi tamamen silmek istemeyen yazılım devi, Google+'ı kurumsal olarak düzenleyip yeniden isimlendirmeye karar verdi. Google Currents adını alacak olan platform, Facebook Workplace ve Microsoft Yammer ile rekabet edecek.

Google Currents,  şu anda sadece G Suite yöneticilerinin izin isteyerek ulaşabildiği bir beta programı olsa da gelecekte de çok farklı olmayacak. Kurumsal odak, yalnızca G Suite müşterilerinin kullanabileceği anlamına geliyorken Google, paylaştığı blog gönderisinde durumu şöyle açıklıyor: "Google Currents, insanların kuruluşunuzda anlamlı tartışmalar ve etkileşimler yapabilmelerini sağlayarak herkesin birbirini tanımasına yardımcı olurken liderlerin çalışanlarıyla bağlantı kurmasına fırsat veriyor."

Hangouts Chat'ten sonra Google'ın en büyük kurumsal iletişim sistemi olacak olan Currents; Hangouts Chat'te olduğu gibi Gmail, Takvim, Dokümanlar ve Drive gibi uygulamalarla da elbette oldukça uyumlu çalışıyor. Google'ın buradaki düşüncesi tam olarak "Özel Gmail hesabı için ödeme yapıyorsunuz, o sırada ekstra para vermeden sosyal medyamızı da kullanın" şeklinde.

Facebook'un tehdit olarak görülmeye başladığı zamanlarda -2011 yılında- kullanıma açılan Google+, platform çok kullanılmayınca diğer Google hizmetlerinin kullanılabilmesi için zorunlu hale getirilmişti. Yine de beklenilen başarıya ulaşamayan platformdan bu yüzden yavaş yavaş vazgeçilmeye başlanmış; platform bu ayın başında da komple kapatılmıştı.

Kaynak : https://arstechnica.com/gadgets/2019/04/google-is-back-meet-the-enterprise-focused-google-currents/
8
4
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
8
4
3
1
0