Google, Nisan 2019 Android Güvenlik Güncellemesini Yayınladı

12
3
2
1
0
Google, Android güvenlik güncellemesini bugün itibarı ile yayınladı. Bu güncelleme ile birlikte güvenlik sistemi modern hale gelirken Google Sesli Asistan’ın bazı özelliklerini de geliştiriyor. Ayrıca Pixel 2 ailesinin fonksiyonları da yenilendi.

Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android’in üreticisi olan Google, sık sık yaptığı güncellemeler ile işletim sistemini güvenli ve işlevsel tutmaya devam ediyor. Şirketin Nisan 2019 Android güvenlik güncellemesini yayınladığı duyuruldu.

Yeni güncellemede güvenlik anlamında yeni bir özellik ya da yapılan bir değişiklik bulunmuyor. Google muhtemelen şu anda güncelleme yapmalarını gerektirecek ciddi bir sorunla karşılaşmadı.

Yeni güncelleme ile birlikte Pixel 3 ailesindeki telefonların performansları ve fonksiyonları da iyileştirildi. Google Asistan’ın sesle kilit açma özelliği, bazı telefonlarda ekran parlaması sorunu yaratıyordu ancak bu sorun çözüldü.

Pixel ve Pixel XL telefonların Bluetooth bağlantıları da güncelleme ile birlikte daha performanslı hale getirildi. Pixel 3 ve Pixel 3 XL cihazlarda karşılaşılan, telefonun ekranı açıldığında yaşanan ani ışık parlamaları da bu güncellemeyle giderildi.

Pixel telefon kullanan ancak güncellemeyi henüz almayan kişilerin Google Developers sayfasına gitmesi tavsiye ediliyor.

Kaynak : https://www.fonearena.com/blog/278979/google-pixel-april-2019-android-security-update-fixes.html
12
3
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
12
3
2
1
0