• Anasayfa
  • Mobil
  • Google Pixel 4'ün Kamera Özellikleri Eski Modellere Gelmiyor

Google Pixel 4'teki 2 Kamera Özelliği, Eski Pixel Modellerine Gelmeyecek

9
5
2
2
1
Google Pixel 4 ile birlikte ortaya çıkan Astrofotografi özelliği, Google Pixel 3 ve 3 XL gibi eski Pixel modellerine de getirilmişti ancak şirket, bugün yaptığı açıklamada Dual Exposure Control ve Live HDR+ özelliklerinin eski Pixel modeli cihazlara getirilmeyeceğini belirtti.

Google, bu sene içerisinde piyasaya sürdüğü Google Pixel 4 ve 4 XL modeli amiral gemileriyle birlikte kamera konusunda da iddialı bir şekilde ismini duyurmuştu. Özellikle Astrofotografi özelliği ve bu özellikle uyumlu olarak çalışabilen Night Sight ile birlikte kamera yazılımında da boyut atlayan Google, bugün yeni bir haberle karşımıza çıktı.

Google, Night Sight ile birlikte çalışan Astrofotografi özelliğini tanıtan bir reklam yayınladı. Kamera kurulumundan çok kamera yazılımlarına odaklanan Google, Pixel 4 modellerinin yazılımında biraz ayrıcalıklı davrandı. Şirket, dün gece paylaşılan bir tweet'te iki özelliğin yalnızca Pixel 4 modellerine özel olacağını belirtti.

Live HDR+ ve Dual Exposure Control özellikleri, yalnızca Pixel 4 modellerine özel olacak:

Google Pixel 4

Made by Google hesabından atılan tweet'te Dual Exposure Control ve Live HDR+ özelliklerinin yalnızca Pixel 4 modellerinde bulunacağı ve daha önceki Pixel modelleri için yayınlanmayacağı belirtildi. Live HDR+ özelliği, fotoğrafın HDR+ işleminden geçtikten sonra nasıl gözükeceğini canlı bir şekilde kullanıcıya gösteriyor ve bu özellik, eski Pixel modellerinde bulunmuyor.

Dual Exposure Control isimli özellik ise Pixel 4 kullanıcılarına fotoğraflardaki ışıklandırmaları ve gölgelendirmeleri ayarlayabilme imkânı sunuyor. Google, bu yıl çıkardığı Pixel 4'ün kamerasında hem yazılım hem de donanım anlamında iyi bir iş çıkarmış gibi duruyor.

Google'ın yayınladığı tanıtım videosu:

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/Live-HDR-Plus-Dual-Exposure-Controls-not-coming-to-older-Pixel-phones_id119826
9
5
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
9
5
2
2
1