• Karanlık Mod, Şimdi de Google Play Store'a Geliyor
63
29
6
4
4
Uygulamalarına teker teker karanlık mod desteği getirmeye başlayan Google, şimdi de Play Store uygulamasına karanlık mod desteği getirmeye hazırlanıyor. XDA Geliştiricileri tarafından ortaya çıkarılan yeni özelliğin, daha çok koyu gri renge sahip olduğu açıkça görülebiliyor.

Akıllı telefon sektörü son birkaç yıldır karanlık mod akımına kapılmış durumda. Hem geliştirilen uygulamalar hem de akıllı telefonlarda kullanılan işletim sistemleri, birer birer bu özelliğe kavuşmaya başlamış durumda. Aslına bakacak olursak bu özellik hem yaydığı ışık nedeniyle göz sağlığı için büyük bir önem arz ediyor hem de akıllı telefonların en büyük problemlerinden olan batarya kullanımının biraz daha düşmesine yol açıyor.

Teknoloji devi Google da bu akıma ayak uydurarak pek çok uygulamasına karanlık mod desteğini eklemiş durumda. Şimdilerdeyse her Android kullanıcısının yeni bir uygulama indirmek için kullanmakta olduğu "Play Store" uygulaması, karanlık mod desteğine kavuşmuş gibi görünüyor. Play Store'un karanlık modu, XDA Geliştiricileri tarafından ortaya çıkartıldı.

Google Play Store'un karanlık modu böyle görünüyor

Google Play Store

Paylaşılan ekran görüntülerinde Google Play Store'un karanlık modunun daha çok koyu gri renkle bezendiği ve Google Play Store'a hem farklı hem de şık bir hava kattığı açıkça görülebiliyor.

XDA Geliştiricileri tarafından yapılan açıklamalara göre Google Play Store'un yeni karanlık modu, "Pixel 2 XL" modelinde ve Google Play Store'un "16.6.25" sürümünde ortaya çıkmış durumda. Ayrıca bu yeni özelliğin yönetimi, kullanıcıların kontrolüne bırakılmış durumda. Kullanıcılar, Google Play Store'u karanlık modda kullanmak istedikleri zaman basit birkaç ayarla bu modu aktif edebiliyorlar.

Özelliğin tüm kullanıcılar için ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor ancak test aşamasına gelindiğine göre kullanıcıların çok da uzun bir süre özelliği beklemek durumunda olduklarını söyleyemeyiz. Testlerin başarılı bir şekilde tamamlanmasından sonra Google, bu özelliği tüm Android kullanıcılarının hizmetine sunacaktır.

Kaynak : https://www.androidpolice.com/2019/09/11/the-play-store-is-finally-getting-a-dark-theme/
63
29
6
4
4
Emoji İle Tepki Ver
63
29
6
4
4