Google, Wimbledon Arama Sonuçlarına Sürpriz Bir Oyun Gizledi

12
3
2
1
1
Oluşturduğu sürpriz yumurtalarla kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran Google, şimdi de Wimbledon Tenis Turnuvası ile ilgili bir sürpriz yumurta oluşturdu. Söz konusu oyun, turnuvanın skor tablosunun içine gizlenmiş durumda.

Google, popüler olan konularda arama motoruna sürpriz yumurtalar eklemeye bayılıyor. Şirket, en son birkaç ay önce Avengers: Endgame ile ilgili bir sürpriz yumurta oluşturmuş, arama motoruna "Thanos" yazmanız halinde arama sonuçlarının yarısını silebilen bir sürpriz yumurta eklemişti.

1 Temmuz'da başlayan ve 14 Temmuz'da sona erecek olan 2019 Wimbledon Tenis Turnuvası tüm heyecanıyla sürüyor. Alışkanlıklarından ödün vermek istemeyen Google da bu popüler konuyla ilgili yeni bir sürpriz yumurta hazırladı. Hazırlanan sürpriz yumurta, arama motoru üzerinden tenis oynanmasına imkan veriyor.

google

Bu tenis oyununu oynamak için, Google'da "Wimbledon" veya "#wimbledon" kelimelerini aratmak gerekiyor. Karşınıza çıkan skor tablosunun kategoriler kısmını sağa doğru kaydırdığınızda bir 'tenis topu' ile karşılaşıyorsunuz. Bu topa dokunduğunuzda ise karşınıza basit ama eğlenceli bir tenis oyunu çıkıyor. Wimbledon skor tablosu yalnızca Google'ı İngilizce kullanan kişilerin karşısına çıkıyor. Dolayısı ile oyunu 'herkes' oynayamıyor. Eğer oyunu denemek isterseniz arama ayarlarından dili 'İngilizce' olarak belirleyip yukarıda belirtilen adımları gerçekleştirebilirsiniz.

wimbledon

Hem masaüstü versiyon hem de akıllı telefonlar için geçerli olan bu sürpriz yumurtayı oynamak ise fazlasıyla kolay. Sadece klavyenizde bulunan yön tuşlarını kullanarak ya da akıllı telefonlarda dokunarak bu tenis oyununu oynamak mümkün. Üstelik rakibinizin gönderdiği topa vurmak için herhangi bir tuşa basılması ya da dokulması da gerekmiyor.

İşte Google'ın tenis oyununa nasıl erişebileceğinizi gösteren video:

Kaynak : https://beebom.com/play-tennis-browser-google-fun-easter-egg/
12
3
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
12
3
2
1
1