• Anasayfa
  • Mobil
  • Gorilla Glass 5 Kullanan İlk Akıllı Telefonlar Belli Oldu

Gorilla Glass 5 Kullanan İlk Akıllı Telefonlar Belli Oldu

1
0
0
0
0
Yeni nesil güçlü koruyucu cam Gorilla Glass 5 ilk olarak Samsung Galaxy Note 7’de ve iPhone 7’de karşımıza çıkacak.

Akıllı telefonlar artık günlük hayatımızda hemen hemen her dakika elimizde ya da yakınımızda olduğu için yere düşüp hasar alması kaçınılmaz hale geliyor ve telefonların genel olarak yere düştüğünde aldığı hasar ekran camının çatlaması oluyor. Bu nedenle de ekran camı teknolojileri akıllı telefonlar için büyük önem taşıyor.

En dayanıklı ekran camını sunan markalardan biri olan Corning, yeni dayanıklı ekran camı Gorilla Glass 5’i geçtiğimiz günlerde duyurmuş ve çok daha sağlam olduğunu kanıtlayan bir video yayınlamıştı. Bugün ise Gorilla Glass 5 cam ile gelecek ilk akıllı telefonlar belli oldu.

Daha önce Gorilla Glass 4 ilk olarak Samsung Galaxy Alpha cihazında kullanılmıştı. Yeni koruyucu cam teknolojisi Gorilla Glass 5 ise yine ilk olarak Samsung tarafından kullanılacak. Gorilla Glass 5 ilk olarak Samsung Galaxy Note 7’de daha sonra ise Apple iPhone 7’de karşımıza çıkacak.

Gorilla Glass 5 çok daha sağlam!

Gorilla Glass 3 ile Gorilla Glass 4 arasında çok büyük bir fark yokken ekranda daha az parmak izi kalması ve bir nebze daha dayanıklı olması Gorilla Glass 4’ün avantajıydı. Ancak Corning’in açıklamalarına göre Gorilla Glass 5’te ekran camı çok daha sağlamlaşıyor ve camda parmak izi kalması çok daha aza indirgeniyor.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0