• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • “Görüldü” Özelliği Facebook Messenger, WhatsApp ve iMessage’da Nasıl Kapatılır?

“Görüldü” Özelliği Facebook Messenger, WhatsApp ve iMessage’da Nasıl Kapatılır?

1
1
0
0
0
Mavi tik ya da görüldü özellikleri bir çoğumuzun başına bela açmıştır, ama bu görüldü sembolünden kurtulmanın basit yöntemleri de var.

Sosyal ağ ve mesajlaşma uygulamalarının karşılıklı iki insan için sağladığı iletişimin sonu yok. Bazılar gerekli bazılarıysa biraz rahatsız edici.

Konuştuğumuz kişilerin yanında olmak dışında neredeyse her şeyi yapabildiğimiz bu haberleşme uygulamaları kişisel hayatımıza da müdahele edebiliyor. Karşımızdakine o an telefonda olup olmadığımızı, mesajlarını okuyup okumadığımızı bize sormadan ileten uygulamalar bazen görmezden gelmek istediğiniz insanlara karşı rahatsız edici olabiliyor.

Tüm bu rahatsızlık kurtulmanın yoluysa neyseki basit. İşte en popüler uygulamalarda “okundu” özelliğini nasıl kapatacağınız:

Facebook Messenger

Facebook’un okundu bildirimini kapatmak için bir seçenek sunmaması nedeniyle biraz karmaşık şeyler yapmamız gerekiyor.

İlk olarak masaüstü Chrome kullanıcısıysanız buradaki uzantıyı yükledikten sonra adres çubuğunun sağında çıkan simgeye sağ tıklayarak “Block the seen feature of the chat” seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Malesef mobil Facebook Messenger için bu özelliği engelleme imkanımız yok.

iOS Mesajlaşma

iOS için bu işlem oldukça basit. Ayarlardan Mesajlar menüsüne girerek oradaki “Okundu bildirimini gönder” seçeneğinin işaretli olmadığından emin olmanız yeterli.

WhatsApp

WhatsApp’da da kolayca bu özelliği kapatıp mavi tiklerden kurtulmanız mümkün. Uygulamayı açıp sağ üst köşedeki üç noktaya, ya da telefonunuzun Menü tuşuna bastıktan sonra Ayarlar’a girip ordan Hesap, daha sonra da Gizlilik’i seçerek önünüze çıkan seçeneklerde Okundu Bildirimleri’nin işaretini kaldırarak mavi tikleri uzak tutabilirsiniz.

Bazı uygulamalarda görüldü bildirimlerini bu yollarla kapatarak o an konuşmak istemediğiniz birinin yazdıklarını okusanız bile cevap vermek zorunda kalmayacaksınız.

Kaynak : http://www.digitaltrends.com/social-media/how-to-turn-off-read-receipts/?utm_source=feedly&utm_medium=webfeeds
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0