• Anasayfa
  • Otomobil
  • ‘Hacı Murat’ Efsanesinin Kardeşi Geri Dönüyor: Karşınızda 124 Spider!

‘Hacı Murat’ Efsanesinin Kardeşi Geri Dönüyor: Karşınızda 124 Spider!

2
1
0
0
0
Halk arasında “Hacı Murat” olarak bilinen Murat 124'ün dahil olduğu Fiat 124 ailesi, yeniden 124 Spider modeliyle piyasaya çıkıyor!

Murat 124 ya da halk arasındaki Hacı Murat efsanesi, 1971 yılında Tofaş’ın Bursa fabrikasında Fiat 124 şasesine oturtularak Türkiye’de yabancı lisansla üretilen ilk otomobil olarak dikkat çekmişti. Günümüzde dahi Şahin ve Doğan gibi Tofaşk tutkunlarının favorilerinden olan Hacı Murat'ın dahil olduğu Fiat 124 ailesi yeniden piyasaya sürülüyor!

124 Spider adını alan ve eski Fiat 124 Spider'ın yenilenmiş versiyonu olacak tamamen spor otomobil olarak piyasaya sürülecek olan otomobil, bizfeki Fiat 124 olan Hacı Murat lakabından çok Hızlı Murat gibi yeni lakaplar kazanabilir. Keza oldukça şık ve hızlı olacak olan otomobil, Fiat Düzce Bayisi Simge Otomotiv'in Üçköprü mevkisindeki yeni hizmet binasının açılış töreninde sergilendi.

1.4 Turbo-Multiair motor kullanılan araçta 140 beygir güç ve 240nm tork bulunuyor. Çift ön süspansiyon çatalı ve çoklu bağlantılı arka süspansiyonuyla yol tutuşunun da mükemmel olduğu iddia edilen Hacı Murat, virajlarda dönüş yönünü aydınlatan, sürüşe duyarlı ön far sistemi (AFLS), far silecekler, yağmur ve gece sensörü ile led teknolojisine sahip farlar, her koşulda kontrol ve görüş kalitesi sağlıyor.

Ayrıca 7 inçlik dokunmatik ekran 3D navigasyon, DAB radyo ve 9 hoparlör, WIFI ve bluetooth bağlantısı iki USB portu ve aux girişi gibi teknolojik yenilikleri de içeren 124 Spider, artık o bildiğimiz Murat 124’ten çok çok farklı bir şekilde geliyor. 9 hoparlöre sahip Bose ses sistemi ile güçlendirilen araç, fiyat bazında da pek ucuz olmayacak gibi.

Araçla ilgili detaylı bilgiyi de buradaki bağlantıdan alabilirsiniz.

2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0