Hayatlarında İlk Kez Ayna Gören Vahşi Hayvanlar, Nasıl Tepki Verir? (Video)

47
13
4
2
1
Geçmiş yıllarda yapılan bir deney, vahşi hayvanların ayna karşında nasıl tepkiler verdiğini araştırırken; oldukça eğlenceli görüntülere sahne oldu.

Her ne kadar hayvanların düşünemediği söylense de hayvanlar alemindeki pek çok canlı insandan farklı da olsa kendi kapasitesinde düşünme ve algılama yetisine sahip. Hatta yapılan çalışmalar ışığında, hayvanların da tıpkı insanlar gibi rüya görebildiği ya da hayal kurabildiği üzerine birçok argüman oluşturulmuş durumda.

İnsaoğlu, bebeklik döneminde yaklaşık 2 yıl boyunca aynada gördüğü yansımanın kendine ait olduğunu anlayamaz. Aynada görünen görüntü onun için farklı bir birey ya da anlamsız bir yansımadan ibarettir. Peki ya bu durum yetişkin bir vahşi hayvan için de geçerli midir?

Bu konu üzerine bir deney yapmaya karar veren araştırmacılar; vahşi hayvanların ilk kez bir ayna gördüğünde ne tür tepkiler verdiğini ve bu tepkilerin, insan tepkilerine benzeyip benzemediğini ölçmek için oldukça keyifli bir araştırmaya giriştiler. Sonucunda ise araştırmadan geriye seyir zevki oldukça yüksek ve tekrar tekrar izlenecek eğlenceli görüntüler kaldı.

Kaynak : https://mypet.net/hilarious-reactions-of-animals-in-mirror/
47
13
4
2
1
Emoji İle Tepki Ver
47
13
4
2
1