WhatsApp'ın, Her Android ve iOS Kullanıcısının Bilmesi Gereken Eşsiz Özelliği

43
29
13
10
5
WhatsApp'ın çok da bilinmeyen bir özelliği, WhatsApp deneyinimizi ciddi anlamda etkileyebilir. Şimdi bahsedeceğimiz özellikle birlikte WhatsApp sohbetlerinizin tüm detaylarına erişebiliyor, gereksiz içerikleri ufak bir dokunuşla temizleyebiliyorsunuz.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, neredeyse bütün akıllı telefon sahipleri tarafından kullanılıyor. Uygulamanın basit bir arayüzünün olması, herhangi bir ücret ve reklam -her ne kadar son dönemlerde Facebook reklamları yapıyor olsa da- içermiyor olması, tüketiciler için büyük tercih nedeni oluyor. Ayrıca uygulamanın sunduğu özellikler de diğer kullanıcılarla iletişime geçmeyi bir hayli kolaylaştırıyor.

WhatsApp'ın sunduğu sayısız özellik var. Bu özellikler neredeyse tüm kullanıcılar tarafından biliniyor. Ancak şimdi, sizlerle paylaşacağımız bir WhatsApp özelliği, uygulamadaki kullanım deneyiminizi baştan aşağı değiştirebilir. Çünkü bu pek de bilinmeyen özellik, WhatsApp sohbetlerinizdeki tüm detayları görebilmenizi sağlıyor. Üstelik bu özellik, hem Android hem de iOS platformunda yer alıyor.

WhatsApp

WhatsApp'ın bu çok bilinmeyen ancak fazlasıyla etkili olan bu özelliği, uygulamanın bir sohbette kaç tane metin mesajı olduğunu, kaç adet fotoğraf, video ve GIF dosyasının bulunduğunu gösteriyor. Bu özellik kapsamında oldukça kapsamlı sonuçlar veren WhatsApp, en çok kiminle konuştuğunuzu ya da bir grupta ne kadar içeriğin olduğunu açıkça gösteriyor.

Bu özelliği kullanabilmeniz için Android ve iOS platformunda farklı yöntemleri uygulamanız gerekiyor. Şöyle ki eğer işletim sisteminiz Android ise, istatistiklerini incelemek istediğiniz sohbeti açın ve ekranın sağ üst kısmında bulunan "Menü" butonuna dokunun. Buradan da "Ayarlar" sekmesine giriş yapın. iOS platformunda ise WhatsApp, zaten doğrudan Ayarlar menüsüne ulaşmanıza imkan sağlıyor.

WhatsApp

Uygulamanın Ayarlar bölümüne girdikten sonra "Veri ve Saklama Alanı Kullanımı" ismindeki alt menüye giriş yapın. Karşınıza çıkan ekran aslında WhatsApp ayarlarınız için önemli detaylar içeriyor. Ancak bu sayfada yer alan "Saklama Alanı Kullanımı" isimli bölüm, söz konusu özelliği temsil ediyor. Bu bölüme girdiğinizde ise tüm sohbetlerinizle ilgili detaylara ulaşabileceksiniz.

WhatsApp

Böylelikle WhatsApp'taki sohbetlerinize ait detayları görüntüleyebilir ve hatta yönetebilirsiniz. Şöyle ki; bir sohbete ait verileri görüntüledikten sonra, bu verileri ufak bir dokunuşla temizleyebiliyorsunuz. Örneğin bir sohbetteki görseller büyük bir alan kapsıyorsa, ilgili verileri silebilirsiniz. Bunu yapmak için ilgili bir sohbetin içeriğine girin ve ardından da "Yönet" seçeneğine tıklayın. Ardından da silmek istediğiniz verileri seçin ve "Temizle" butonuna tıklayın.

WhatsApp

Bu özellik sayesinde WhatsApp uygulamanızı sürekli olarak kontrol altında tutabilir hem gereksiz içeriklerden kurtulabilir hem de depolama alanınızda yer açabilirsiniz. 

Kaynak : https://www.express.co.uk/life-style/science-technology/1211153/WhatsApp-secret-feature-revealed-Android-iPhone
43
29
13
10
5
Emoji İle Tepki Ver
43
29
13
10
5