Sony, Walkman'in 40. Yılını Tokyo'daki Özel Sergi ve Dev Walkman'lerle Kutluyor

59
9
5
3
3
Japonya menşeili teknoloji şirketi Sony, bugüne kadar birçok alanda teknolojik ürünü piyasaya sürdü ancak bunlar arasında Walkman'in yeri oldukça ayrı. Şirket, bu özel ürünün 40. yılı için Tokyo'da birçok özel etkinlik düzenliyor.

1979 yılının yazına damga vuran bir çıkışla Walkman TPS-L2'yi duyuran Sony, belki de bu cihazın yıllar boyunca müzik alanına yön vereceğini hayal etmemişti. 2019 yılının yaz dönemine geldiğimiz bu günlerde 40. yaşına basan Walkman, hâlâ birçok kişinin favori müzik oynatıcısı konumunda. Tartışmasız olarak Sony'nin en değerli ürünlerinden biri olan Walkman, bugün bile farklı modellerle hayatımıza girmeye devam ediyor. 

Walkman'in yarattığı inanılmaz etkiyi bilen ve dünya genelinde özel etkinlikler düzenleyen Sony, 40. yıl için Tokyo'yu Walkman'lerle donattı. “Walkman in the Park" isimli bir sergi açan dev şirket, serginin bulunduğu alana gelecek sene bir Sony üssü inşa edeceklerini de açıkladı.

Tokyo sokaklarında dev Walkman'ler:

sony walkman

2000'li yıllardaki iPod'lara, müzik çalarlara ve daha birçok cihaza ilham veren Walkman, geride bıraktığımız 40 yıl boyunca birçok farklı modelle karşımıza çıkmıştı. İkonik modellerin dev hâlleri, Sony'nin kurduğu serginin açık kısmında sergileniyor.

Walkman'lerin görünüşlerinin yanında kullanıcı deneyimini de ziyaretçilere gösteren sergide Walkman'in tüm modellerinin yer aldığı özel duvar, serginin en dikkat çeken detayı olarak öne çıkıyor. Girenlerin adeta 80'lerde hissedeceği sergi, Sony'nin ürettiği kasetlere de ev sahipliği yapıyor.

Walkman duvarı:

sony walkman

Sony'nin en eski Walkman'ini daha yeni bir Walkman'e bağlayıp onu da gürültü önleyici yeni nesil bir kulaklığa aktardığı özel bir düzenek, ziyaretçilere Walkman'in neden efsane olduğunu gösteren bir deneyim sunuyor. Oldukça özel ürünlerin yer aldığı serginin hangi özel etkinlikleri bizlere sunacağını önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : https://www.theverge.com/circuitbreaker/2019/8/30/20840337/sony-walkman-in-the-park-tokyo-exhibit-anniversary
59
9
5
3
3
Emoji İle Tepki Ver
59
9
5
3
3