• Anasayfa
  • Yaşam
  • Hindistan'daki Devasa Timsah, Köylülerin Bahçelerine Girdi

Köye Girip Korku Dolu Anlar Yaşatan Timsahın Kurtarma Operasyonu (Video)

14
2
1
0
0
Köye Girip Korku Dolu Anlar Yaşatan Timsahın Kurtarma Operasyonu (Video)
Timsah popülasyonun bol olduğunu söyleyebileceğimiz Hindistan’da devasa bir timsah köylülerin bahçelerine girdi. Köylülerde büyük panik yaratan devasa sürüngen 4 saat süren kurtarma operasyonunun ardından doğal ortamına bırakıldı.

Batı Hindistan’ın Gujarat eyaletinde yaşayan köylüler, korku dolu ve gerilimli anlar yaşadı. Köylülerin bu kadar korkmasına sebep olan şey ise mamut büyüklüğündeki bir timsahın tarlalara ve bahçelere girmiş olmasıydı.

3,6 metre uzunluğundaki timsah, eyaletin başkenti Gandhinagar’dan yaklaşık 145 km uzaklıktaki Vadodara’nın köyünden yoğun uğraşlar sonucunda kurtarıldı. Bu devasa sürüngen vahşi yaşam gönüllüleri tarafından kurtarıldı ve daha sonra Orman Bakanlığı’na ait bir araziye bırakıldı.

Kurtarma operasyonu

Bu devasa canlının kurtarılması tam olarak 4 saat sürdü ve bu anlar kameraya kaydedildi. Kaydedilen görüntülerde, kurtarma ekibinin operasyon sırasında oldukça zorlandığı da görülüyor. Videoda ayrıca devasa timsahın, kurtarma ekibi tarafından ağzına bağlanan iplerden kurtulmak için kendi etrafında döndüğü de görülüyor.

Paniğe kapılan yerli halk, bu dev timsahın, köyün yakınlarında bulunan ve yaklaşık 500 timsaha ev sahipliği yapan Vishwamitri Nehri’nden çıkıp gelmiş olabileceğinden şüpheleniyor. Aynı şehirden bu haftanın başlarında yine devasa bir timsah daha kurtarılmıştı.

Hindistan’ın batı eyaleti Gujarat’ta yer alan bazı köylerde, köylüler ve timsahlar adeta yan yana yaşıyor. Köylülerin içerisinde bulunduğu bu durumun oldukça tehlikeli olduğu şeklinde değerlendirmeler bulunuyor. Sıklıkla karşılaşılan bu olay sebebiyle Vadodara’nın yerli halkında timsah korkusu başladı.

Bu devasa canlılar, saldırı anında hissettiklerinde insanlar için oldukça tehlikeli olabiliyorlar. Bu senenin başlarında bir inci çiftliğinde izinsiz olarak beslenen yaklaşık 4,5 metre uzunluğundaki timsah, havuza düşen çiftliğin laboratuvar müdürünün kolunu koparmış ve karnını parçalamıştı.

Kaynak : https://sputniknews.com/society/201912011077452777-terrifying-video-shows-four-hour-long-gruelling-rescue-operation-of-12ft-crocodile-in-india/
14
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
14
2
1
0
0