• Anasayfa
  • Otomobil
  • 2017 Model Honda CR-V Yeni Özellikleriyle Bomba Gibi Geliyor!

2017 Model Honda CR-V Yeni Özellikleriyle Bomba Gibi Geliyor!

1
0
0
0
0
Honda'nın en önemli ve de en başarılı modellerinden biri olan CR-V, yeni tasarımıyla ve yeni özellikleriyle göz dolduruyor.

Honda adına Civic’ten sonra en önemli model anlamını taşıyan CR-V, bildiğiniz gibi crossover segmentinde rekabetin koşullarını belirleyen modellerden biri. Aynı zamanda Honda’nın, yine Civic’ten sonra en çok satan modeli olan CR-V, geride kalan 5 yıllık zaman zarfında büyük değişiklilere gitmese de, sahip olduğu konfor ve kullanışlılık özellikleriyle hep gözde olmayı başardı.

Ancak 5. nesil ile birlikte Honda, atık marka izleri anlamına gelen; geniş iç hacim, daha fazla teknoloji, daha fazla güvenlik ve özgün görünüm anlayışlarına bağlı kalarak, CR-V’yi yeniden tasarlama kararı aldı.

2017 modelle birlikte CR-V de ilk defa turbo takviyeli motor kullanılacak. 1.5 litrelik 4 silindirli motorun 190 beygir gücünde olması bekleniyor. 5000 rpm tork üretebilen bu yeni motorun yanında, klasik 2.4 litrelik 4 silindirli 184 beygirlik motor da bir opsiyon olarak sunulacak. Yakıt tüketimlerine dair resmi sonuçlar henüz açıklanmamış olsa da, bir önceki modele göre hem daha hafif olan hem de geliştirilmiş yakıt tasarrufu sistemlerine sahip olacak olan yeni CR-V’nin kullanıcılarını bu konuda üzmeyeceğini daha şimdiden söylemek mümkün.

Aracın dış görünümüne gelecek olursak, CR-V halen bir CR-V gibi görünüyor. Çamurlukların belirli-belirsiz genişlemiş ve kaputun biraz uzatılması, araca ayrı bir hava katmış. Honda ambleminin bulunduğu ön ızgara ise, daha fazla krom kullanılmasıyla harika bir görünüme kavuşmuş diyebiliriz. Bu ızgara aynı zamanda, aracın süratine ve aldığı rüzgarın yönüne göre adapte olarak aracın aerodinamiğine de katkıda bulunuyor. Ayrıca Honda, bu segmentte oldukça popüler hale gelmesi beklenen otomatik bagaj kapağını da CR-V’ye eklemeyi unutmamış.

Honda, bir önceki modelde de var olan, çarpışma hafifletici fren sistemi, kalkış destek sistemi, adaptif sürat sabitleyicisi ve şerit takip sistemi gibi güvenlik paketlerini yeni CR-V’de standart olarak sunuyor. Ayrıca kör nokta uyarı sistemi, geri görüş kamerası ve ışık miktarını karşıdan gelen ışığa göre kendisi ayarlayan otomatik far sistemi de, yeni CR-V’de kullanıcılara sunulmuş.

Tüm bu yenilikler ve yanı sıra yapılan reklam çalışmaları gösteriyor ki; CR-V, Honda markası en önemli modellerden biri. Bu ilgiye, bugüne dek yakaladığı başarıyla oldukça iyi yanıt veren CR-V, belli ki yine kendi segmentinin en iyilerinden olmaya devam edecek.

Kaynak : http://www.autoblog.com/2016/10/13/2017-honda-cr-v-redesign-reveal/
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0