Honor 20 Pro, Kamera Özellikleri İle Çok İddialı Geliyor

12
5
1
1
0
Huawei’nin alt markası olan Honor’un yeni amiral gemisi Honor 20 Pro piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Yeni cihazın tanıtım tarihi yaklaşırken hakkında daha çok bilgiye ulaşmaya başlıyoruz. Profesyonel fotoğrafçıların dahi ilgisini çekecek Honor 20 Pro, her ortamda ve her koşulda mükemmel fotoğraflar yakalamak üzere donatılmış.

Honor mühendislerinin, dijital kamera performansını ve fotoğraf çekme kapasitelerini geliştirmeye yönelik çalışmaları meyve vermeye başlamış görünüyor. Son yapılan geliştirmelerle, diğer akıllı telefon üreticileri ile aralarında fark yaratacak özellikleri cihazlarına kazandırmaya ve dikkatleri üzerlerine çekmeye başladılar.

“Mükemmeli Yakala” ( Capture Wonder ) başlığı altında tanıtımı yapılan telefon, son kullanıcıya her koşulda,  her açıdan ve en yüksek kalitede fotoğraf çekebilme sözü veriyor. Yapay zekâ destekli olarak çalışacak olan cihaz, 2 megapiksel makro, 8 megapiksel telefoto, 16 megapiksel geniş açı ve 48 megapiksel ana kamera olmak üzere toplam 4 adet kamera bulunduracak.

Honor’un bizlere vaat ettiği bu özelliklere gelin yakından bakalım:

Daha Parlak

Yapay zekâ destekli lens açıklığı yardımını bünyesinde barındıracak olan Honor 20 Pro, 48 megapiksellik IMX586 kamera sensörü ile loş ışıkta dahi gayet kaliteli fotoğraf yakalama sözü veriyor. Cihazda bulunacak olan lensin geniş diyafram açıklığı sayesinde her türlü tonda ışığa uyum sağlayabileceği konuşulmakta. Tabii, Optik Görüntü Sabitleme (OIS) ve Yapay Görüntü Sabitleme (AIS) gibi teknolojilerin desteği ile.

honor_20_pro_nightmode

Daha Net

Cihazda bulunan ana kamera, makine öğrenmesi destekli 7nm Kirin 980 AI yonga setinden yararlanacak ve bu sayede ultra berrak fotoğraflar yakalamaya olanak sağlayacak. Cihazlarda, yakınlaştırma ve kesme gibi işlemler yapıldığında görüntü kalitesi düşmekte ancak Honor 20 Pro, yüksek berraklık desteği ( AI Ultra Clarity Mode ) sayesinde bunun önüne geçmeyi planlıyor.

honor_20_pro_tools

Daha Geniş

Diğer yandan Honor 20 Pro, yüksek çözünürlükte geniş açı desteği sunan 16 megapiksel bir kamerayı da bulunduracak. Geniş açılı çekimler sırasında yaşanacak olan ufak titremeler görüntüde bozulmalara neden olabiliyor fakat Honor, Elektronik Görüntü Sabitleme (EIS) teknolojisi sayesinde bu sorunun da üstesinden gelecek gibi görünüyor.

honor_20_pro_scaler

Daha Yakın

Honor 20 Pro, telefoto kameranın da yardımıyla kayıpsız 3x optik zoom, 5x hybrid zoom ve 30x dijital zoom desteği sunacak. Bu sayede görünmeyen köyü bile burnunuzun dibinde gibi görmenizi sağlayacak.

Daha İyi

Merkezinde Kirin 980 yonga setinden güç alacak olan Honor 20 Pro, tanıtıldığında yapay zeka desteği ile gelen en performanslı kameraya sahip olan telefon olacak. İster doğayı ve hayvanları, isterseniz çocukları ve yediğiniz yemeği fotoğraflayın, Honor 20 Pro iddialı özellikleri ile her ortamda ve her koşulda mükemmeli yakalamayı size vaat ediyor.

Kaynak : https://www.xda-developers.com/honor-20-pro-capture-tools/
12
5
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
12
5
1
1
0