• Anasayfa
  • Hp
  • HP, Laptopların Şarj Adaptörlerini Toplatıyor

HP, Laptopların Şarj Adaptörlerini Toplatıyor

0
0
0
0
0
HP, 2010 ve 2012 yılları arasında laptop alan kullanıcıların adaptörlerini, yanma riskine karşılık geri istedi. Yanma riskinin olduğu belirtilen adaptörün üzerinde LS 15 yazıyor.
Laptop sahibi kullanıcılar, cihazlarına gözü gibi bakarlar ama çok azı tehlikenin adaptörden geleceğini bilir. Hatta sistemi yok etmenin en kestirme yollarından biridir adaptörler.

Eğer HP laptopa sahipseniz, bu tehlikeyi yaşayabilme olasılığınız yüksek. Zira HP, 6 milyon adaptör kablosunu yanma riskine karşılık olarak geri çağırmış durumda. Eylül 2010 ve Haziran 2012 tarihlerinde satılan laptoplardaki güç kabloları firma tarafından geri çağrıldı. Sadece bu tarihler arasında satılan laptoplardaki güç kabloları değiştirildiğinde sorun halledilecek gibi duruyor. İlk ihbar edilen yangın haberinden bu yana 29 güç kablosu alev alarak ufak yaralanmalara sebep oldu.

Üzerinde LS 15 yazılı güç kablosuna sahipseniz ve normalden daha fazla ısınma ile karşılaştıysanız, HP'ye başvurup güç kablosunun ücretsiz olarak değiştirilmesi için başvurun. Geri çağırma programının detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0