• Anasayfa
  • Hp
  • HP'den Sanal Gerçeklik Sunan Monitör: HP Zvr

HP'den Sanal Gerçeklik Sunan Monitör: HP Zvr

1
0
0
0
0
HP'den Sanal Gerçeklik Sunan Monitör: HP Zvr
CES 2015'te tanıtılan birdirinden ilginç monitörlere HP'de dahil oldu. Bu monitör size sanal gerçeklik sağlayarak yapacağınız işlemlerde fazlasıyla gerçeklik katarak bilgisayardan değil de siz yapıyormuşsunuz hissi veriyor.
CES 2015 birçok sektörde farklı farklı yenilikler getirmeye devam ediyor. Daha önce LG monitörler ile kavisli ve yüksek çözünürlüklü monitörler ile "Teknoloji durmuyor arkadaş." derken HP tarafından tanıtılan bu motitörle hayal sınırlamızı zorluyor.

Tıpkı Oculus Rift ile yaşanılan sanal gerçeklik deneyimini sadece 3D gözlük ile ve kalem gibi bir aparatıyla yaşatan HP Zvr, gerçekten ilginç ve dikkat çekici bir monitör üretmiş.

Monitörün üzerindeki 4 farklı kızılötesi kamera ile sizin hareketlerinizi takip edecek olan HP Zvr, özel kalemi vasıtasıyla da ekranda gördüğünüz bir şekli istediğiniz şekilde kullanabilmenize olanak tanıyor. 24" 3D ve FullHD olan ekranda takacağınız gözlükle önünüze gelecek olan görüntüye kalemle dokunup şekil vererek ya da çevirerek sanki sanal bir ortamda değil de gerçek bir şekilde bu işlemleri yapıyormuş hissi algılamanızı sağlıyor.

Tabiki bu özellikleriyle 3D modelleme yapan profesyoneller odaklı üretilen cihaz, mimarlar ve mühendisler gibi iş kollarında gerçekten yardımcı olabilecek bir yapıya sahip.

Bu kadar sağlam şeyler için bazı yazılımları ve iyi bir sistemi gerektirdiği açık olan HP Zvr'ın hangi özelliklerdeki sistem gerektiği, hangi yazılımlar ile uyumlu olduğu konusunda ise şu anlık bir detay bulunmuyor. Tabibi fiyatı da belli değil.

Aşağıda Cnet editörlerinden Dan Ackermann'ın yaşadığı deneyimi izleyerek daha iyi bir fikir sahibi olabilirsiniz.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0