HTC Modaya Uymuyor

0
0
0
0
0
HTC Modaya Uymuyor
Son zamanlarda özellikle de son model akıllı telefonları ile gündeme gelen ve ciddi bir rakip olduğunu da gösteren HTC, yaptığı bir açıklamada henüz büyük ekranların modasının geçmediğini, giyilebilir akıllı teknolojiler için erken olduğunu savundu.
 
Son zamanlarda trend, teknoloji firmalarının birbiri ardına giyilebilir akıllı teknoloji ürünlerini, bu ürünlerle ilgili planlarını ve patentlerini sızdırmaları olmuş durumda. Google’ın gözlüğü, bir Kickstarter fenomeni haline gelmiş olan Pebble’ın uygun fiyatlı akıllı saati, Samsung Gear, Microsoft’un biz de varız dediği gözlükleri ve Samsung’un patenti bir süre önce açığa çıkan gözlüğü… Görünen o ki gözlük ve bilek konusunda teknoloji devlerinin büyük bir yarışı olacak yakın zamanda. (Apple hala gelişmeleri seyrediyor gibi)

Aslında bu yarışa sonradan dahil olan; ama son zamanlarda özellikle de son model akıllı telefonları ile gündeme gelen ve ciddi bir rakip olduğunu da gösteren HTC ise yaptığı bir açıklamada henüz büyük ekranların modasının geçmediğini, giyilebilir akıllı teknolojiler için erken olduğunu savundu.

Kısa süre önce HTC One modeli ile pek çok kullanıcının beğenisini kazanmayı başaran HTC, tablet dünyasında da aynı etkiyi yaratabilecek bir tablet üzerinde çalışıyor ve pastadaki payını artırmayı hedefliyor. Giyilebilir teknoloji için ise “gelecekte akıllı mobil cihazımız bileğimize sardığımız bir ekipman olacaksa bile; biz hamlemizi erken yapmak istemiyoruz, herhangi bir giyilebilir teknoloji ürününe geçmeden önce rakiplerimizin ve sektördeki daha büyük markaların kartlarını oynamasını bekliyoruz” diyor.
Zaman gösterecek bakalım HTC vapuru kaçırdı mı, yoksa daha büyükleri bekleyip daha akıllı bir hamle mi yapıyor?
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0