HTC’nin CEO’su Değişti: İşte Yeni CEO'nun İsmi

11
2
1
0
0
HTC’nin şirketi başkanı ve CEO’su Cher Waig, CEO görevinden istifa etti. Waig yerine CEO görevini daha önce Orange’ın yöneticisi olan Yves Maitre üstlenecek. Şirketin yeni CEO ile birlikte hangi adımları atacağını bekleyip göreceğiz.

HTC, CEO pozisyonunda değişikliğe gitti. HTC şirket başkanı ve CEO’su olan Cher Wang, şirket başkanlığında kalarak CEO görevinden istifa etti. Cher Wang’ın yerine CEO görevini Yves Maitre devraldı. Cher Wang, CEO’luk görevini 2015 yılında Peter Chou’dan devralmıştı. 

HTC, Yves Maitre’yi CEO olarak atayarak VR, XR(genişletilmiş gerçeklik), 5G ve yapay zeka çalışmalarına odaklanmaya devam edecek. Maitre’nin CEO olarak atandığını bildiren basın bülteninde HTC’nin “Dünya’nın en iyi tüketici donanımını üretmek, etraflarını yönetmek ve yerleştirilmelerini kolaylaştırmak için eksiksiz hizmet üretmeye geçiş sürecini derhal başlayacağını” belirtti.

yves maitre

Yves Maitre’nin CEO olarak göreve başlaması HTC’nin Vive VR setleri çerçevesinde, Microsoft’un Hololens ile iş geliştirmeye devam edeceğini gösteriyor. HTC daha öncede Synnex şirketi ile olan anlaşmasına devam edeceğini de açıklamıştı. HTC, aynı zamanda Sprint firması ile beraber 5G telefon olmadan kullanıcıların 5G kullanmasını sağlayacak 5G Hub’ı sunmuştu. 

HTC’nin mali durumundaki sıkıntılar devam ediyor. Şirket, 2018 yılında 770 milyon dolar gelir elde edebildi. Halka açık bir şirket olan HTC’nin geliri ilk defa 2018’de 1 milyar doların altına inmişti. 

HTC, geçtiğimiz yıl akıllı telefon bölümünün bir kısmını Google’a satmıştı. Şirket, sanal gerçeklik çalışmalarına devam ederek HTC Vive’ı geliştirmeye devam etti. HTC’nin mali sıkıntıları devam ederse Yves Maitre, şirketin son CEO’su olabilir. 

Kaynak : https://www.engadget.com/2019/09/17/htc-has-a-new-ceo/?guccounter=1
11
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
11
2
1
0
0