Huawei'nin Katlanabilir Telefonu Mate X'in İki Farklı Sürümü Olacak

15
6
3
2
1
Huawei, şirketin ilk katlanabilir akıllı telefonu olacak Mate X'i iki farklı sürüm ile piyasaya sürmeye hazıralanıyor. Bu farklı Mate X sürümleri, batarya özellikleriyle birbirlerinden ayrılacaklar.

Huawei Mate X’in çıkış tarihi yaklaşıyor. Daha önce bir defa ertelenen katlanabilir telefonun Ekim-Kasım 2019 döneminde raflarda olacağını biliyoruz. Yeni Kirin 990 yonga setine sahip olacak cihazı alırken özelliklerine dikkat etmek gerekecek gibi duruyor. 

IFA 2019’da ortaya çıkan bilgilere göre, Huawei hem daha önce gördüğümüz, Kirin 980 işlemcili Mate X’leri hem de yeni işlemcili Mate X’leri piyasaya sürecek.

huawei mate x

Yani Huawei Mate X almaya karar vermeniz durumunda telefonun eski ve çıkışı ertelenen model mi yoksa yeni model mi olduğuna dikkat etmeniz gerekecek. 

Samsung’un yeniden piyasaya sürmeden önce işlemcisini geliştirdiği Galaxy Fold’a karşılık kendi cihazını da Kirin 990 ile güçlendiren Huawei, bu çip sayesinde yeni nesil 5G teknolojilerini de kullanabilecek. 

Huawei başkanı Yu, IFA 2019’da yaptığı açıklamada geçen ayın sonunda ürünü piyasaya sürmek istediklerini ancak başaramadıklarını, belki gelecek ay ürünü piyasaya süreceklerini açıklamıştı. Bu haber de Huawei’nin daha önce yaptığı ‘Telefon Eylül-Kasım döneminde çıkacak’ haberleriyle uyum gösteriyor. 

Yine de Huawei bu telefonun kesin çıkış tarihini hala açıklamadı. Çinli üretici yakın zamanda bir sürprize imza atabilir. 

Kaynak : https://www.techradar.com/news/huawei-mate-x-will-launch-in-two-variants-with-different-power
15
6
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
15
6
3
2
1