Huawei Ascend Mate 7 Türkiye'de Satışa Sunuldu!

0
0
0
0
0
​IFA 2014’te teknoloji dünyasına duyurulan Huewei’nin yeni akıllı telefonu Ascend Mate 7, Türkiye sınırlarından giriş yaptı. Kullanıcıların tüm dikkatini üzerine çeken cihaz, 1700 lira (2 GB RAM’e sahip model) etiket fiyatıyla Türkiye pazarında. 
IFA 2014’te teknoloji dünyasına duyurulan Huewei’nin yeni akıllı telefonu Ascend Mate 7, Türkiye sınırlarından giriş yaptı. Kullanıcıların tüm dikkatini üzerine çeken cihaz, 1700 lira (2 GB RAM’e sahip model) etiket fiyatıyla Türkiye pazarında. 

Huawei’in yeni telefonu Ascend Mate 7’de 6-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü LTPS ekran bulunuyor. İnce çerçeveleriyle de göze çarpan telefonun ekranın kasaya oranı %83 olarak ayarlanmış ve bu oran Ascend Mate 7’yi Sharp Aquos Crystal’dan sonra ikinci sıraya taşıyor. %95 oranında metal malzemeden üretilen cihaz, 7,9 mm kalınlığında ve 185 gram ağırlığında. 4+4 şeklinde konumlanan işlemcide Cortex-A15 çekirdekler 1.8GHz’e kadar işlem yapabiliyor ve telefonun gerçek performansını ortaya çıkarıyor. 1.5GHz’de çalışan dört adet Cortex-A7 çekirdeklerse  basit işlemler ve enerji verimliliğini ön plana çıkıyor. Ayrıca akıllı telefonun GPU bölümünde Mali-T628 yer alıyor.Ülkemizde satışa sunulan telefonun 2GB RAM/16GB depolama ve 3GB RAM/32GB depolama olacak şekilde 2 farklı modeli mevcut. MicroSD kart ile yükseltebileceğiniz 16 GB’lık hafızaya sahip olan Ascend Mate 7,  13 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kamerayla satışa sunulmuş. Telefonun göze çarpan diğer özelliği ise arka bölümünde bulunan parmak izi okuyucusu. Beş farklı parmak izine hafızanda yer açan algılayıcı,  bu parmak izlerini şifreli ve güvenli olarak kaydediyor. Huawei, normal, akıllı ve ultra güç tasarruf modlarıyla cihazın 2 günden fazla kesintisiz kullanılmasına olanak sağlıyor.  

Ascend Mate 7'nin Android 4.4 KitKat tabanlı Emotion 3.0 kullanıcı arayüzüne sahip olacağını da unutmadan belirtelim.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0