• Anasayfa
  • Huawei
  • Huawei, Yeni 3 Telefonu Olan P8, P8 Lite ve P8max Cihazlarını Tanıttı

Huawei, Yeni 3 Telefonu Olan P8, P8 Lite ve P8max Cihazlarını Tanıttı

0
0
0
0
0
Huaei'nin daha önce 15 Nisan'da yapacağını duyurduğu lansmanda P8 modelinin tanıtılması bekleniyordu. Fakat firma sadece P8'i değil, ekonomik versiyonu olan P8 Lite'ı ve daha büyük ekranlı P8max versiyonunu da tanıttı.
Huawei'nin bu seneki üst seviye cihazı olacak olan P8 modelinin tanıtımı 15 Nisan'da yacağını duyurmuş, bunu da sizlere bu haberimiz ile aktarmıştık. Tarihlerin 15'ini göstermesiyle Londra'da bu beklenen etkinliği yaparak yeni P8'ini tanıtan Huawei, sadece bununla kalmayarak iki yeni cihaz da tanıttı.

Yine daha önce bu haberimiz ile sizlere aktardığımız beklenen P8 Lite modeli P8'in daha ekonomik versiyonu olacak. Ayrıca hiçbir sızıntı yapmayarak güzel koruduğu P8max modeli ise zaten büyük ekranlı P8'in daha büyük ekranıyla phablet versiyonu olarak karşımıza çıkacak.İlk olarak tanıtımın baş kahramanı olan P8'den bahsetmek gerekirse oldukça şık olan cihazın teknik özellikleri de gayet sağlam olduğunu söyleyebiliriz.

6.4mm inceliğiyle oldukça zarif duran P8'de Huawei'nin kendi üretimi 2.0GHz hızındaki 64 bit destekli ve 8 çekirdekli Kirin 930 işlemcisi bulunuyor. 5.2 inçlik Full HD ekranı bulunan telefonda 3GB RAM ve 16GB depaolama kapasitesi yer alıyor. 13MP optik görüntü sabitleme özellikli arka kamera ve 8MP ön kamerayla gayet doyurucu çekimler yapabileceği anlaşılan P8'in kamera performansında 4 renk dizilimi bulunduğu, yani DSLR kameralar kalitesine yakın çekimler elde edebileceğiniz iddiasında bulunuldu. Telefonda 2680mAh  batarya ile günü tamamlamaya çalışacak.Huawei'nin bu yeni üst seviye cihazına ekonomik kardeşini de getiren firma P8 Lite modelinde de 5 inç boyuntundaki HD ekrana yer vermeye karar kılmış. Yine 8 çekirdekli olsa da performans noktasında biraz daha aşağıda duracak olan Huawei üretimi Kirin 620 işlemcisini barındıran telefonda 2GB RAM ve 16GB depolama kapasitesi bulunacak. 2,200mAh bataryası ile ortalama bir kullanım vaad eden cihazda 13MP arka kamera ve 5MP ön kamera bulunuyor olacak.Son olarak Huawei'nin sürprizi olan P8max ise P8 modelinin abisi olacak gibi duruyor. Her ne kadar Huawei tanıtımda "telefon" olarak nitelendirse de 6.8 inç Full HD ekran boyutuyla hiç de telefon gibi durmadığını söylemek gerekiyor.

Tıpkı kardeşi P8 gibi 2.0GHz hızındaki 8 çekirdekli Kirin 930 işlemcisine sahip olan P8max, 3GB RAM'den gücünü alacak. Ayrıca 13MP arka ve 5MP ön kamerası ile de P8 Lite ile ortak bir deneyim sunacak olan cihazda 32GB depolama alanı bulunuyor olacak. 4360mAh gibi büyük bir batarya ile uzunca kullanım deneyimi sunacak olan P8max için fima tarafından 15 saat video izleme deneyimi sunduğu belirtilmiş.Sonuç olarak Huawei bir taşla 3 kuş vurarak P8, P8 Lite ve P8max modellerini tanıttı. Her keyfe ve bütçeye göre telefon tercihleri sunduğu anlaşılan Huawei için küçük ekran sevenler bu kategori dışında bırakılmış.

Aşağıda P8 modeline ait tanıtım videosunu izleyebilirsiniz;
 

Şimdi de aşağıda P8max modeline ait tanıtım videosu bulunmakta;
 

Fiyatlandırmalara geçecek olursak eğer;

Tanıtımın ana unsuru olan Huawei P8 modeli 530 DolarHuawei P8max ise 582 Dolar fiyat etiketine sahip olacak. P8 Lite için ise bir detay verilmedi.

Ayrıca 30 farklı ülkede satılacağı duyurulan bu modellerin Huawei'nin ülkemizdeki yatırımları düşünülürse Türkiye de çok büyük ihtimalle bu 30 ülke arasında bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple P8'in 1.750TL, P8max modelinin ise 1.900TL bandı civarlarında satılacağını düşünüyorum. Ama bu sadece bir tahmin.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0