• Anasayfa
  • Yaşam
  • Türk Hacker Apple'dan 175 Bin Dolar Değerinde Bitcoin İstedi

iCloud'u Hackleyen Türk Hacker, Apple'dan 175 Bin Dolar Değerinde Bitcoin İstedi

50
33
22
14
2
iCloud'u Hackleyen Türk Hacker, Apple'dan 175 Bin Dolar Değerinde Bitcoin İstedi
Geçtiğimiz sene, Turkish Crime Family isimli grubun lideri Kerem Albayrak Apple'ı hacklemiş ve Apple'dan 175 bin dolar istemişti. Apple'ın bu parayı ödememesi durumunda ise kullanıcıların iCloud verilerini sosyal medyada yayacağını belirten Albarak'ın davası devam ediyor.

2017 Mart ayında İngiltere'de hayli konuşulan bu iCloud'un hacklenmesi olayının ardından, Albayrak'ın Londra'da yaşadığı tespit edilmiş ve hacker birinci dereceden şantaj ve ikinci dereceden yasa dışı eylem suçlarıyla yargılanmak üzere mahkemeye sevk edilmişti. Son olarak da Westminster Sulh Ceza Mahkemesinde duruşması görülen Albayrak, 14 Kasım tarihinde görüşülecek diğer duruşmaya kadar tahliye edildi.

Gelen bilgilere göre 300 milyondan fazla kullanıcının iCloud bilgilerine sahip olan Albayrak, çeşitli iCloud hesaplarına girerken kendisini kayıt altına alıp bu görüntüleri YouTube'da paylaşarak Apple'dan fidye istedi. 175 bin dolar değerindeki fidyenin Bitcoin ya da iTunes hediye kartı ile ödenmesini de isteyen Albayrak'ın mahkemesi ise devam ediyor.

Uzun süredir devam eden hukuki süreç dışında Albayrak'ın Apple ile bir anlaşmaya varıp varmadığına dair ise henüz bir bilgi yok. Albayrak, aynı zamanda yine geçtiğimiz sene gerçekleştirilen WannaCry fidye yazılım saldırısının da arkasındaki isimdi.

Kaynak : https://koinbulteni.com/icloudu-hackleyen-turk-hacker-175-000-dolarlik-fidyenin-bitcoin-ile-odenmesini-istedi-28603.html
50
33
22
14
2
Emoji İle Tepki Ver
50
33
22
14
2