• Anasayfa
  • Uzay
  • İddia: ABD Donanması, UFO’lar Hakkındaki Verileri Gizliyor

İddia: ABD Donanması, UFO’lar Hakkındaki Verileri Gizliyor

28
14
4
2
0
Amerika İstihbarat ve Terörle Mücadele alt komitesinin üyesi olan Mark Walker, Amerikan Donanması’nı tanımlanmayan uçan cisimler ve gizemli karşılaşmalar hakkında yeteri kadar veri paylaşmamakla suçluyor.

İstihbarat ve Terörle Mücadele alt komitesinin bir üyesi olan Kuzey Carolina'dan Mark Walker, ABD Donanması'nın UFO görüşleriyle ilgili bilgileri sakladığını iddia etti. Walker, Temmuz ayında donanma sekreteri Richard V. Spencer'a UFO görüşlerini araştırmaya adadığı kaynakları ve yetkililerin iddiaları doğrulamak için "fiziksel kanıtlar" bulup bulmadığını sordu. Ayrıca herhangi bir yabancı ulusun veya özel şirketin UFO karşılaşmalarını açıklayabilecek çığır açan teknolojiler geliştirip geliştirmediği hakkında daha fazla bilgi istedi.

31 Temmuz tarihinde verilen kısa cevapta ise Deniz Kuvvetleri Müsteşarı Thomas Modly, Deniz Kuvvetleri Bakanlığı'nın bu raporları çok ciddiye aldığını, görüşleri kaydetmeye devam ettiğini ve tamamen araştırdığını yazdı.

Donanma, insansız hava araçlarının havacılık faaliyetlerini olumsuz etkilediğini açıkladı:

ABD UFO'lar hakkında yeterli bilgiyi paylaşmıyor

Modly'nin Walker'a yazdığı mektupta, "İnsansız hava sistemlerinin (UAS) genişlemesi ve mevcudiyeti, havacılarımız için bir sorun hâline gelmiştir. Donanmanın kaynakları, uçaklarımızın güvenliğini etkileyebilecek raporların izlenmesi ve soruşturulmasına adanmaya devam ediyor" dedi.

Donanma, veri paylaşma konusunda oldukça isteksiz:

Walker, donanmanın sözde tanımlanamayan hava olayları hakkında daha fazla veri sağlama konusunda isteksiz göründüğünü, Pentagon'un daha geleneksel UFO'lar hakkında belgi verdiğini belirtti. Walker, ayrıca kamuoyunun ABD kuvvetleri veya bölgeleri için bir tehdit oluşturabileceğinden duyduğu endişeyi açıkça dile getirdi.

Walker, yakın tarihli bir röportajında ​​Reid tarafından oluşturulan Gelişmiş Hava-Uzay Tanımlama Programı'nın 2012'de resmen kapatıldığından beri Kongre'nin ordunun ne yaptığını bilmesi gerektiğine inandığını söyledi. Walker yaptığı röportajda “Donanma, Çin veya Rusya'nın ulusal bir güvenlik açığını temsil eden gelişmiş havacılık teknolojilerine sahip olduğuna inanıyorsa Amerikan halkı, hükûmetlerinin bu konuda ne yaptığını bilme hakkına sahiptir" dedi.

Kaynak : https://sputniknews.com/us/201909081076752249--us-navy-concealing-data-on-ufo-sightings-claims-congressman-/
28
14
4
2
0
Emoji İle Tepki Ver
28
14
4
2
0