Yeni iMac 5K Ekranla Geliyor

1
0
0
0
0
​Apple 16 Ekim'de yaptığı lansmanda yeni iPad'lerin yanında, 5K çözünürlüğe sahip iMac'leri de tanıttı. 1080P ekrana göre 7 kat daha fazla çözünürlük sağlayan retina ekranlı iMac'ler şimdiye kadar monitörlerde gördüğümüz en üst düzey görüntü kalitesini bizlere sunmayı hedefliyor. 14.7 milyon pikseli çalıştıracak.
Apple 16 Ekim'de yaptığı lansmanda yeni iPad'lerin yanında, 5K çözünürlüğe sahip iMac'leri de tanıttı. 1080P ekrana göre 7 kat daha fazla çözünürlük sağlayan retina ekranlı iMac'ler şimdiye kadar monitörlerde gördüğümüz en üst düzey görüntü kalitesini bizlere sunmayı hedefliyor. 27"lik bir ekranda 5K çözünürlük bugüne kadar bir masaüstü bilgisayarda gördüğümüz en yüksek çözünürlük diyebiliriz. Bu ekrana 14.7 milyon pikseli sığdırmayı başaran Apple, bu hepsi bir arada bilgisayarıyla yerden ve kablo karmaşasından tasarruf etmemizi sağlıyor. 5 mm bir inceliğe sahip olan iMac'in 4.0 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Intel işlemcisi bulunuyor. Ayrıca ekran kartı olarak AMD kullanan iMac, Thunderbolt 2 ile hızına hız katıyor.Thunderbolt 2'nin özelliğiyse 20 gbps veri aktarım hızına ulaşabilmesi. 1 TB Fusion Drive depolama alanıyla gelen iMac işlemlerinizi çok hızlı bir şekilde tamamlamanıza olanak sağlıyor.


 
Yeni iMac ile birlikte önceki modele göre 3 kat daha hızlı Wi-Fi bağlantısı bulunuyor.  8 GB ram ile birlikte gelen iMac, OS X Yosemite ile birlikte kullanıcılara en üst düzey deneyimi 5K ekranda yaşatacak. Ayrıca OS X Yosemite sayesinde iMac'iniz, iPhone ve iPad'ler içinde mükemmel bir uyum yakalayacak. Yeni iMac'in lansmanda açıklanan fiyatı 2499 Dolar.

 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0