• Anasayfa
  • Bilim
  • İnsanlığın En Önemli Bilgileri Tabletlere Kazınıp Tuza Gömülecek

İnsanlığın En Önemli Bilgileri Tabletlere Kazınıp Tuza Gömülecek

0
0
0
0
0
İnsanlığın En Önemli Bilgileri Tabletlere Kazınıp Tuza Gömülecek
Gelecekteki nesillere bilgi aktarmak amacıyla insanlık tarihindeki en önemli bilgiler herhangi bir olaydan etkilenmemesi için tuza gömülecek.

Bugün yaşayan bir nesil olarak dünyada geçmişte neler olup bittiğini görmediğimiz halde geçmiş tarihlere ait bulunan belgeler sayesinde dünyanın geçmişi ve belki de geleceği hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz.

Ancak dünyanın geçmişi hakkında belli bir bilgiye sahip olsak da şu anda yok olup giden ve bize çok daha farklı bilgileri kazandırabilecek belgeler olup olmadığından emin değiliz. İnsanlığın Hafızası projesi ise bizden binlerce yıl sonra yaşayacak neslin bizim dönemimiz ve dünya hakkında bilgi sahibi olabilmesini amaçlıyor.

İnsanlığın Hafızası projesi artık gelişen teknolojiyle birlikte gelecek nesillere basit bir şekilde aktarılabilir gibi aklınızda bir fikir oluşabilir ancak bu proje tam aksine ilkel yöntemlerle bilgilerin hiçbir zaman kaybolmamasını ve gelecek nesil tarafından bulunabilmesini hedefliyor.

Martin Kunze tarafından tasarlanan bu projeyle birlikte insanlık tarihindeki önemli bilgileri seramik tabletlere kazınacak ve bu tabletler tuza gömülecek. Böylelikle gelecek felaketlerden etkilenmeyeceği ve yok olmayacağı düşünülen tabletler günümüzdeki medeniyetler ve geçmişteki bildiğimiz medeniyetler hakkında geleceğe bilgi taşıyacak.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0