Instagram'dan Kolaj Uygulaması Layout

0
0
0
0
0
Instagram'da kolaj fotoğrafları paylaşmak için çoğumuz farklı uygulamalar indirip, o uygulamaları bize sunduğu kısıtlı özellikler ile uğraşmışızdır.İşte bunu farkına varan Instagram bu olaya bir dur demiş ve kendi kolaj uygulaması yapmış.
Eğer Instagram’ı uzun süredir kullanıyorsanız, çoğu arkadaşınızın birkaç fotoğrafı bir araya getirerek kolaj yapmak için farklı uygulamaları kullandığını görmüşsünüzdür.

Instagram, her beş kullanıcıdan birinin, kolaj fotoğrafları paylaştığı ve bunları yaparken de farklı uygulamaları kullandığı tespit etmiş. Sonunda da bu duruma el atmaya karar vermiş.

Bugün iOS kullanıcıları için yayınlanan ‘’Layout from Instagram’’ adlı uygulama ile artık Instagram’da ek bir uygulama ya da benzeri birşey olmadan, fotoğraflarınızdan kolaj oluşturarak paylaşım yapabileceksiniz.Uygulamanın yaratıcısı John Barnett, bu tarz bir uygulamayı yapmadan önce Instagram kullanıcılarının önceden kullandıkları bütün kolaj programlarını incelediklerini ve onların açıkları ile, kullanıcıya sunamadıkları şeyler ile kendi programlarını üst düzeye çıkardıklarından bahsetti.

Bu açıklardan bahseden Barnett, diğer uygulamaların kullanıcıya koyacağı fotoğrafın açısını, ya da belirledikleri şablonların dışına çıkamamaları gibi sorunlar barındırdığını, ancak bunların hepsinin Layout ile çözüleceğini de söyledi.

Layout’un en dikkat çeken özellikleri ise, çektiğiniz fotoların kamera açılarına göre kolaj yapmanızı sağlaması. Örneğin bir ağacı çektiniz. Kolajınız için kamera açısını ayarlayarak o fotoğrafı farklı açılardan kolaj içine ekleyebilirsiniz (bu dediğimi anlamayanlar aşağıdaki fotoğraf, tam da bu dediğim olay ile çekilmiş).


Ayrıca fotoğraflarınız ‘’hepsi’’, ‘’yüzler’’ ve ‘’sonuncular’’ olarak gruplara ayrılacak. ‘’Yüzler’’ kısmında çoğunluk olarak selfie fotoğraflarınız bulunacak (bir nevi fotoğraflardan yüzünüz tanınacak ve uygulama onları bir arada gruplandıracak).

Photo Booth özelliği ile de ard arda çektiğiniz fotoğraflar, seçtiğiniz kolaj şekline göre hızlıca oluşturulup paylaşıma hazır olacak.

Kısaca Instagram bakmış bu kolaj işi epey bir rağbet görüyor, bir tane de ben yapayım, ama yaptım mı da sağlam yapayım demiş ve Layout uygulamasını yapmış. Şu an sadece iOS’da bulunan uygulama çok yakın bir süre içerisinde Android telefonlara da gelecek.
 
      Layout from Instagram

 


 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0