Instagram, Hyperlapse Uygulamasını Tanıttı

1
0
0
0
0
Instagram, Hyperlapse Uygulamasını Tanıttı
Instagram, 4 yıl sonra ayrı bir uygulama olarak çıkardığı, kullanıcıların time lapse tarzında videolar çekip paylaşmasını sağlayacak olan Hyperlapse uygulamasını tanıttı.
Instagram, 4 yıl sonra ayrı bir uygulama olarak çıkardığı, kullanıcıların time lapse (time lapse, özel bir video çekme tekniğidir. belgesellerde bu tekniğe oldukça fazla rastlarız)  tarzında videolar çekip paylaşmasını sağlayacak olan Hyperlapse uygulamasını tanıttı.

Kullanıcılar bu program ile 1x ile 12x hızlar arasında, time lapse türünde videolar üretebilecekler. Hyperlapse özelliği sayesinde kullanıcılar görsel stabilizasyonu da sağlıyor olacak. Videoyu çekerken titreme sonucu kötü görüntüler stabilizasyon sayesinde yok edilecek. Bu özellik, Instagram'a gelen video özelliği ile kullanıcılarla buluşmuştu.

Instagram, time lapse özelliğini iOS 8'in kamerasına gelecek standart özelliklerden birisi olacağını önceden duyurmuştu. Hyperlapse'nin henüz iOS 8 piyasaya çıkmadan iOS 8 tarafından desteklenebilecek uygulamayı çıkartması, kullanıcılarının gözünde artı puan almasıın sağlamıştı. (leb demeden Çorum gibi bi'şey olmuş) Ayrıca iOS 8 ile çekilen time lapse videoların, Hypelapse üzerinden paylaşılmaya başlaması bekleniyor.
 

 Şimdilik sadece iOS

Hyperlapse, Instagram'ın kullanıcı altyapısını kullanarak ekstra kullanıcı oluşturmayacak. Yani Hyperlapse'a Instagram hesabınızla giriş yapabilecek ve aynı zamanda time lapse videolar çekebileceksiniz. AppStore'da yerini alan uygulamaya buradan erişebilirsiniz. Uygulama şimdilik sadece iOS platformu için yayında olacak. Bu durumun Android kullanıcılarının tepkisini çekeceği kuşkusuz, fakat yakın zamanda Hyperlapse'nin Android için de piyasaya çıkarılacağını düşünüyoruz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0