• Anasayfa
  • Instagram
  • Instagram’da Sahte Hesaplar Silindi, Tüm Gerçekler Ortaya Çıktı

Instagram’da Sahte Hesaplar Silindi, Tüm Gerçekler Ortaya Çıktı

0
0
0
0
0
Instagram’ın aktif kullanıcı sayısında, Twitter’ı nasıl geçtiğinden bahsetmiştik. Son aylarda ciddi bir kullanıcı artışı sağlayan Instagram, bünyesinde bulunan fake (sahte) hesapları sileceğini duyurmuştu. 
Instagram’ın aktif kullanıcı sayısında, Twitter’ı nasıl geçtiğinden bahsetmiştik. Son aylarda ciddi bir kullanıcı artışı sağlayan Instagram, bünyesinde bulunan fake (sahte) hesapları sileceğini duyurmuştu. Dün akşam hesapların silinmesiyle ünlü isimlerin takipçi sayısında çok ciddi oranda düşüş yaşandı ve büyük tepkilerin gösterilmesine neden oldu.

Takipçi sayısının arttırılarak kullanıcının itibarının yükseltilmesi amacıyla birçok “takipçi satın alma” uygulaması vardı. Instagram net bir şekilde kullanılmayan hesapları silince, “vay be şunun takipçi sayısına bak” dediğimiz kişilerin foyası meydana çıkmış oldu.Hemen birkaç örnek verecek olursak, Justin Bieber bir gecede tam 3.5 milyon takipçi kaybetti. Akon’un hesabında ise 4.3 milyon olan takipçi sayısı 1.9 milyona düştü. Bu durum, ünlü isimlerin yanı sıra kullanıcılar tarafından Instagram’ın resmi sayfasına eleştiri yorumlarının gelmesine neden oldu. Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0