• Anasayfa
  • Intel
  • Intel Hareket Sensörlü Akıllı Telefon Kamerasını Tanıttı

Intel Hareket Sensörlü Akıllı Telefon Kamerasını Tanıttı

0
0
0
0
0
Intel 3D boyutlu kontrol ( cihazı hareketlerle kontrol edebiliyoruz ) teknolojisinin oldukça önemli destekçilerinden bir tanesi. Kendisine ait olan RealSense teknolojisini şimdiden masaüstü bilgisayarlarda, dizüstü bilgisayarda, tabletlerde ve hatta dronelarda bile kullanmaya başladı. 
Intel 3D boyutlu kontrol ( cihazı hareketlerle kontrol edebiliyoruz ) teknolojisinin oldukça önemli destekçilerinden bir tanesi. Kendisine ait olan RealSense teknolojisini şimdiden masaüstü bilgisayarlarda, dizüstü bilgisayarda, tabletlerde ve hatta dronelarda bile kullanmaya başladı. 

Peki ya akıllı telefonlar? Intel CEO’su Brian Krzanich dün akşam  IDF’de yepyeni bir RealSense kamera tanıttı. Kamera bu zamana kadar çıkan tüm RealSense kameralardan çok daha ince. Brian, ayrıca kamerayı prototip bir akıllı telefonun içine de koyarak ne kadar ince olduğunu gösterdi. 6 inçlik telefon maalesef satışa sunulmayacak.Intel ayrıca dün akşam Çinli online satış firması olan JD ile anlaşma yaptığını duyurdu. Böylece pazarını genişleten Intel, sunumda yaptığı örneklerde RealSense kameralı bir tableti kullanarak mesafe ölçümünün nasıl başarılı olduğunu bir kez daha gösterdi. RealSense kamera ayrıca yüz tanıma sistemine de sahip.

RealSense reklamlarında ise The Bing Bang Theory'nin Sheldon'ı rol almış. ( Bence rol tam oturmuş )
 
 
 

Kaynak: Engadget
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0