• Anasayfa
  • Intel
  • Intel'den Dizüstü Bilgisayarlara İkinci Ekran

Intel'den Dizüstü Bilgisayarlara İkinci Ekran

0
0
0
0
0
​Intel, San Francisco’daki yıllık geliştirici konferansında dizüstü bilgisayarları için sıradışı bir özelliği gün yüzüne çıkardı: dizüstü bilgisayarın arka kapağında ikinci bir ekran.
Intel, San Francisco’daki yıllık geliştirici konferansında dizüstü bilgisayarları için sıradışı bir özelliği gün yüzüne çıkardı: dizüstü bilgisayarın arka kapağında ikinci bir ekran.
 
İç tarafında standart bir ekranı olan laptopun arka kapağında ikinci bir ekran bulunuyor. Bu ekran, kapağı kapattığınızda e-kitap okumanıza, mesajlara bakmanıza resimlere ve haberlere göz atmanıza izin veriyor. Intel’in araştırmacısı olan Taylor Courier, ilk başlarda ikinci ekranla sadece sabit diskteki resmi göstermeyi düşündüklerini, daha sonra ekranın farklı işlevleri yapabileceği şekilde geliştirildiğini açıkladı. Courier’e göre e-ink ekran, web kamerasındaki görüntüleri doğrudan gösterebiliyor.
 

 Uyku modunda sorunsuz çalışıyor

E-ink ekranın en önemli özelliklerinden bir tanesi, Windows’un çok düşük güçteyken çalışmaya devam ettiği “connected standbyuyku modunda olsa dahi, internetten hava durumunu ya da haberleri takip etme gibi durumlarda sorun yaşamaması.


 
İki ekranları laptopların Intel’le birlikte ilk kez üretilmediğini hatırlatalım. Toshiba’nın 2010 yılındaki Libretto W105-L251’i, Asus’un 2012 yılında piyasaya sürdüğü Taichi 21’i çift ekranlı laptoplar olarak üretilmiş olsalar da başarısız olmuşlardı.
 
Intel’den yapılan açıklamaya göre ikinci ekranların önümüzdeki sene dizüstü bilgisayarlara gelebileceği belirtildi. 

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0