Intel'den Mükemmel Bir Akıllı Saat: MICA

1
0
0
0
0
Geçtiğimiz hafta özellikle modaseverlerin beğenisini kazanacağını düşündükleri akıllı bir saat hazırladığını belirten Intel, süper bir işe imza attı.
​Geçtiğimiz hafta özellikle modaseverlerin beğenisini kazanacağını düşündükleri akıllı bir saat hazırladığını belirten Intel, süper bir işe imza attı. MICA adlı saatini görücüye çıkartan Intel, akıllı saatlerin pek ilgisini çekmeyen kullanıcıları dahi cezbedecek bir saat üretmiş. İlgi çekici tasarımın yanı sıra 1.6 inçlik OLED ekranla, teknoloji konusunda da iddiasını ortaya koyuyor.

Saatin tasarımı için kullanılan materyaller oldukça kaliteli. Saat, su yılanı derisi üzerine Çin incileri ile lapis taşlarının kullanıldığı saatte, 1.6 inçlik safir dokunmatik ekran yer alıyor. OLED teknolojisi sayesinde kısa mesajlarla birlikte takvim uyarılarını da görmek mümkün. 3G radyosu sayesinde, akıllı telefonlarla eşleştirilmesine kalmadan kullanılabilen MICA, USB kablosuyla ya da kablosuz sistem kullanılarak şarj edilebiliyor.

Açılımı My Intelligent Communication Accessory (Akıllı İletişim Aksesuarım) olan MICA, bileklik gibi tanıtılmış olsa da özelliklerine bakacak olduğumuzda akıllı saatlerden pek bir farkı yok. 

Intel temsilcileri, ürünün 1000 dolardan daha fazla bir etiket fiyatına sahip olmayacağı konusunda açıkamalarda bulundu. Tabi bu söylem, diğer akıllı saatlere göre fiyatının oldukça yüksek olacağı anlamına geliyor. Fakat Intel zaten ürünü lüks bir aksesuar olarak lanse etti. Bu açıdan bakıldığında ürünün fiyatının çok da fazla olduğunu söyleyemeyiz. 

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0